EXTRALIGA – U16:

BK Synthesia Pardubice – BCM Slezská Ostrava 83:81 (51:40). Body: M. Peterka 27, Heřman 25, Šoula 11, Mikulecký 8. Souboj se čtvrtým celkem tabulky přinesl zajímavý zápas. Oba celky se v úvodu zaměřily spíše na útok než obranu, a tak skóre rychle narůstalo (17:16). Poté domácí soupeři odskočili a po dvou trojkách Chrudimského zakrátko vedli 32:18. Ostravané uvadali, ale domácí Ve druhé půli ale vyrukovali s dobře se vedením až příliš uspokojili. organizovanou zónou a hru přitvrdili na maximum. Pardubickým se těžko dýchalo, střelba _převážně neúspěšná. Bylo patrné, že domácí celek nemá svůj den, ze hry se vypařil Heřman a ve 33. min. to bylo 71:71, ve 36. min. již dokonce 71:78. Ostravská dvojice Šubert – Šafařík excelovala. Poté se jako z těžkého snu probudil Heřman a svými devíti body v řadě skóre zápasu otočil. Chybující sudí víc rozhodili ostravský celek, který ztratil koncentraci na hru a to se mu stalo osudným. Pardubickému celku se utkání opravdu nepovedlo, ale Ostravě duel neprohráli nepřesní rozhodčí, ale vlastní nesoustředěnost na hru. Vývoj zápasu přitom měli jasně ve svých rukou .

BK Synthesia Pardubice – BCM Moravská Ostrava 103:61 (51:28). Body: Heřman 34, Peterka 31, Šoula 26… Lídr soutěže sesazen. Hosté přijeli do Pardubic oslabeni o zraněného Krále a nemocného Vlasáka. Domácí se ujali rychlého vedení 14:2 a pardubický celek doslova ovládl palubovku. Soupeři utekl a bezpečně vyhrál. Tento výsledek katapultoval pardubické kadety do čela extraligy.

LIGA ST. DOROSTENEK:

BK Pliska Studánka – BK Příbor 71:58 (42:29). Body: Jezdinská 20, Dvořáková a Dušková po 11. BK Pliska Studánka – OSK Olomouc 65:72 (25:37). Body: Dušková 26, Dvořáková a Dušková po 11, Žáková 8…

VČ. LIGA – ŽENY:

BK Přelouč – Jiskra Hořice 56:43 (26:25). Body: Nováková  16, Richterová 10, Hlavatá 9, Rambousková 7, Hrubešová a Roubová 6, Žáková 2. První poločas byl zcela vyrovnaný, Přelouči se ale příliš nedařilo a rychlejší hráčky soupeře s dobrou střelbou domácím zle zatápěl. Po obrátce hostující hráčky měly po třech minutách už pět faulů, a tak přeloučské hráčky i s poloviční úspěšností trestných hodů, získávaly náskok. Několik proměněných rychlých protiútoků v závěru znamenalo dvoucifernou výhru. BK Pliska Studánka C – SK Týniště nad Orlicí 39:69 (19:38). Body: Dvořáková 20, Hlaváčková 8, Rovenská 4, Jeníčková 3. BK Pliska Studánka C – Týniště nad Orlicí 50:46 (31:23). Body: Rovenská 19, Prudičová 9, Stroukalová 2. O 7. – 10. místo: Nová Paka B – Pardubičky 81:76 (43:28). Body: Ipserová 21, Včelišová 16, Lhotáková 12. Havlíčkův Brod – Pardubičky 77:44 (37:19). Včelišová 21, Štosková 10, Opršálová 6.

KRAJSKÝ PŘEBOR – MUŽI:

BK Přelouč B – Botas Skuteč 73:38 (38:31). Body:  Bulušek 34, Hývl 11, Válek 8, Král 6, Kautský 5, Zikmunda a Šindelář 3, Dašek 2 – za hosty Votava 19, Petr 16. Utkání dvou nejmladších družstev přeboru probíhalo s velkým nasazením obou celků a osmdesáti přítomným divákům se utkání líbilo. Domácí posílil zkušený Válek a pendlující Zikmunda, pro zranění však odstoupi. Střelecky domácí tým táhl Bulušek. Ještě ve 26. min. produktivní Skuteč dotáhla skóre na 39:40, ale v poslední čtvrtce domácí vyburcoval značnou bojovností Válek. Jasná převaha se projevila i bodově a výraznou výhru korunovaly dvě úspěšné trojky v poslední minutě.

BK Přelouč B – Heřmanův Městec 104:55 (28:30). Body: Král 25, Roub 17, Šindelář 14, Hývl a Kautský 9,Válek a Šimon 8, Bulušek 7, Duda 5, Dašek 4, za hosty Jehlička 19, Sykáček 15. Hosté přijeli do Přelouče jen s pěti hráči, v poločase ještě o koš vedli , ale pak se zápas proměnil v exibici. Ve 26. min. (39:34) hráli po vyfaulování jen ve čtyřech, od 32. min. jen se třemi hráči. To už na jejich půlce zůstával Roub a všechny pasy směřovaly na něj. A tak není divu, že ten pohodlně střílel koš za košem.