Běh absolvovaly dvě stovky vytrvalců. Fandili i čert s Mikulášem

Pardubice – Povedená akce aneb Mikulášský běh absolvovalo přes dvě stě běžců.

7.12.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

V sobotu se konal 19. ročník běžeckého závodu – Mikulášský běh, který je určen pro všechny věkové kategorie. Pořadatelé z atletického oddílu Hvězda Pardubice letos připravili běžecké okruhy opět v lesoparku na Dukle, kde jsou pro běhání velmi příznivé podmínky. Zázemí pořadatelům i běžcům vytvořilo Dopravní hřiště. Zimní počasí běžcům celkem přálo, bylo jasno s teplotami těsně nad nulou a chvílemi vysvitlo i sluníčko.

Na start jednotlivých běhů se postavilo 160 závodníků z řad dětí a mládeže a 43 dospělých. Po celou dobu podporoval děti i dospělé, v jejich snažení na trati, čert s Mikulášem. Nejmladším účastníkem byl Ondřej Pokorný, který se narodil v roce 2014 a naopak nejstaršímu závodníkovi bylo letos 78 let. V devíti kategoriích byl překonán traťový rekord, což svědčí také o kvalitě zúčastněných běžců. Všechny děti, které absolvovali svůj běh, dostali v cíli od Mikuláše a čerta drobné dárky a sladkosti. Ti nejlepší v každé kategorii byli ještě slavnostně vyhlášeni na stupních vítězů a obdrželi další dárky.

Nejkvalitnější souboj se odehrál v kategorii mužů A do 39 let na trati 5,7 km, kde se na stupně vítězů postavili hned tři zástupci Hvězdy Pardubice, kteří byli i největšími favority tohoto běhu. Na nejvyšší stupínek vystoupal a pohár pro nejrychlejšího běžce si odnesl, reprezentant ČR v mimodráhových bězích, Jan Janů, když doběhl v čase 17:13 min. Druhá příčka náleží Pavlovi Dymákovi za 17:19 min a třetí místo si odnesl Pavel Hladík, který doběhl v čase 17:27 min.

Vítězové jednotlivých kategorií – trať 480 m: nejmladší žákyně 1 (2007 a mladší): Tereza Tomaňová z Čáslavi 1:48 min, nejmladší žáci 1: Jan Dostál ze Srnojed 1:49 min, nejmladší žákyně 2 (2005-2006): Adéla Šulcová z Olympu Praha 1:37 min, nejmladší žáci 2: Radek Majera z Hvězdy Pardubice 1:37 min.

Trať 770 m: mladší žákyně: Veronika Roubalová z Hvězdy Pardubice 2:41 min, mladší žáci: Marek Hemžský z Pardubic 2:35 min.
Trať 1540 m: starší žákyně: Linda Dušková z Hvězdy Pardubice 5:41 min, starší žáci: Roman Pazdera z Kolína 5:00 min.
Trať 2310 m: dorostenky: Kateřina Doudová z Kolína 9:00 min, dorostenci: Michal Růžek z Hvězdy Pardubice 7:19 min, juniorky: Jana Novosadová z Čáslavi 9:42 min, junioři: Martin Coubal z Kolína 7:33 min.
Trať 5700 m: ženy: Jana Mannová (Iscarex) 25:37 min, muži A (do 39 let): Jan Janů z Hvězdy Pardubice 17:13 m, muži B (40-49 let): Michal Vokolek z AC Pardubice 18:39 min, muži C (50-59 let): Petr Louda z České Lípy 19:56 min, muži D (60-69 let): Zdeněk Šofr z Pardubic 21:59 min, muži E (nad 70 let): Stanislav Doležal z Běžecký klub Pardubice 28:10 min.

Jana Kárníková

7.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
Certifikát na podvodnou sbírku - ani strojově přeložený český text moc význam nedává.

Pardubice berou podvodníci útokem

Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.