Beksa může uvrhnout Děčín do ještě temnějšího „žaláře“

Pardubice/Svitavy - Mattoni NBL: Svitavští basketbalisté budou na hřišti Brna bojovat o zvýšení sebevědomí.

26.2.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Komplex značky Beksa… Jestli se rodí? Ne on už existuje, a to několik let. Děčín třikrát v průběhu sedmi let vypadl ve čtvrtfinále play off s Pardubicemi a rovněž bilanci v základních či nadstavbových částech „Mattonky" nemá s Východočechy bůhvíjak příznivou. Letošní sezona to potvrzuje. Svitavy zamíří do Brna na zápas, který by je mohl vrátit zpátky do hry o play off.

Středa 18.00: BK JIP Pardubice (4. místo) –  BK Děčín (5. místo).
S nadsázkou řečeno, lepšího soupeře, přesněji řečeno v horším rozpoložení si nemohli pardubičtí dlouháni na rozjezd závěrečné čtvrtiny základní části přát. Děčín si nese na bedrech jednu z nejhorších etap v novodobé historii klubu. V deseti utkáních třetí čtvrtiny základní části zvítězil pouze čtyřikrát. Navíc v posledních sedmi duelech jen dvakrát. Pravda, potýká se se zraněními. Na rozdíl od Pardubic však nenašel za absentující hráče náhradu.

„Nastupujeme proti týmu, který poslední dva venkovní zápasy prohrál, ale jak velí mentalita válečníka, myslím si, že Děčín se nikdy nevzdává. Proto očekávám velmi kvalitní a zajímavý zápas," má jasno pardubický lodivod Dušan Bohunický.
V letošní sezoně se spolu oba celky střetly již čtyřikrát. Třikrát v ligové soutěži a jednou ve čtvrtfinále poháru. Bilance zní 3:1 pro Beksu, která v jednom případě dokázala zhasnout bílé peklo v děčínské hale. Doslova osypky nahání Severočechům pohárová prohra 88:105, když v průběhu zápasu zaostávali za svým protivníkem až o čtyřicet bodů!

„Předchozí utkání, která jsme s Děčínem odehráli, tedy když nepočítám Český pohár, byla oboustranně na vysoké basketbalové úrovni. Nevíme sice, v jaké sestavě Děčín přijede, ovšem náš výkon se musí odvíjet od vynikajícího zápasu, který jsme odehráli v sobotu proti Kolínu," podotýká pardubický trenér.

Druhý pokus. Pardubický tým má možnost poprvé v kalendářním roce 2014 vyběhnout na palubovku v tom nejsilnějším složení. Přestože celý minulý týden trénovali všichni hráči, tak proti Kolínu jeden chyběl.
„Travise Nelsona těsně před zápasem přepadly střevní potíže. Od pondělka je ovšem v pořádku. Zapojil se do tréninku, takže v současné době jsme znovu kompletní. Necháme se překvapit, jestli to bude platit i pro zápas s Děčínem. Hráči totiž mohou vypadnout z minuty na minutu. Vzpomeňme si třeba na situaci z minulého roku, kdy Martin Peterka šel pro koláčky a poranil si kotník (pousměje se). Nikdy nevíte, co může nastat," přemítá Bohunický.

Dnes 18.30: MMCITÉ Brno
(11. místo) – Qanto Tuři Svitavy (9. místo).
Dva soupeři, kterým se v poslední době příliš nedaří, se setkají v moravské metropoli. Tuři ještě před časem mysleli na útok na osmé místo zaručující účast ve čtvrtfinále, ale série tří porážek v řadě je srazila zase dolů. Pokud chtějí na tento cíl ještě dosáhnout, tak potřebují v Brně zvítězit.

Na Kolín, který aktuálně drží osmý post, ztrácejí tři výhry a to je na prahu poslední čtvrtiny základní části hodně.
V dosavadním průběhu sezony se jim povedlo nováčka Mattoni NBL dvakrát zdolat, ovšem na zatím poslední měření sil nemají nejlepší vzpomínky. To je totiž Brňané přestříleli takovým stylem, že jim uštědřili stovku. Duel rozhodly jejich americké posily.
„Všechny zápasy proti Brnu byly vyrovnané, očekávám, že i ten dnešní bude dramatický. Tím spíše, že půjde o dvojnásobné vítězství," upozornil trenér Lubomír Růžička na těsné rozdíly v závěru tabulky.

Autor: Zdeněk Zamastil, Radek Halva

26.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jindřiška Janoušková a Josef Pejchal.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubická univerzita hledá nového rektora. Kandidát je jeden

Pardubice - Akademický senát Univerzity Pardubice bude v úterý volit kandidáta na funkci rektora pro následující čtyři roky. Na funkci je navržen jediný kandidát, vedoucí Katedry fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické Jiří Málek.

Pardubičky to ženou vysoko. U Borku došla trpělivost s tendenčně řízenými duely

Pardubicko - Černý kůň zkrocen. Fotbalové Moravany senzačně vyhrály na půdě druhého celku krajského přeboru. O soutěž níže planou emoce. V Pardubičkách se vaří krev z výkonu sudích v Načešicích. Přeloučský trenér spílá hráčům za odfušovaný zápas.