Prvních osm minut pátého čtvrtfinále bylo zcela vyrovnaných. Střelecký prapor domácích držel Dušan Pandula, který dal deset bodů z prvních patnácti. Sluneta se zase mohla opřít o přesné trojky (dvanáct bodů z osmnácti). Jenže pak začal Bekse ujíždět vlak. Na přelomu čtvrtin dala pouze jediný koš a soupeř si postupně vypracoval osmibodové vedení. Naštěstí pro domácí se vlak neproměnil v rychlík směr Ústí nad Labem. Ještě před Přeloučí ho dostihli… V čele stíhací skupinky běželi veteráni Jiří Welsch s Radkem Nečasem, kteří nastartovali tým k obratu. Plusové skóre si Východočeši přenesli i do druhé půle.

Po změně stran zahájili velkolepě. Za tři a čtvrt minuty upletli šňůru 13:2 a poprvé v sérii se ujali dvojciferného vedení. To si přenesli i do závěrečného kvartálu. Rovněž toto dějství rozjeli výborně a v jeho průběhu si vytvořili až dvacetibodový náskok. A nakonec nechybělo mnoho ke stovce v ústeckém koši.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Jsme rádi za dosažený výsledek a předvedenou hru. Čísla jasně hovoří pro nás: o 20 útočných doskoků víc, téměř o 40 střel z pole víc než soupeř… Zlom v utkání byl v našem vstupu do 3. čtvrtiny, kdy jsme natáhli vedení na 15 bodů. I když se hostující tým trojkami dostal pod 10 bodů, nezpanikařili jsme a do konce čtvrtiny jsme znovu vytáhli náš náskok přes 10 bodů, pak už jsme si utkání pohlídali. Jsme rádi za týmový výkon, o body se rozdělilo hodně hráčů. Pracovali jsme velmi dobře v obraně i v útoku. V neděli pojedeme do Ústí s patřičným sebevědomím ukončit sérii."

Ondřej Kohout (hráč BK JIP Pardubice):
"Pro nás je to strašně důležité vítězství jak psychicky, tak samozřemmě i výsledkově. Bylo to ubojované vítězství, stejně jako v předchozích zápasech jsme neměli nijak skvělé procento, ba naopak, bylo dost špatné pokud jde o střelbu z dálky, ale bojovností a doskokama jsme to vybojovali. Pro nás je to velká vzpruha. V minulém zápase v Ústí nás s prominutím vytáhl z hnoje Brandon Spearman, který dal 35 bodů, dneska jsme se o to podělili všichni. Teď musíme urvat čtvrtý bod v Ústí."

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETY Ústí n. L.):
"Gratuluji Pardubickým k naprosto zaslouženému vítězství. Bohužel, to, o čem se bavíme celou sérii - obranné doskoky - se nám dneska naprosto vymklo z rukou. Domácí měli 93 střel, je to neuvěřitelné, asi nikdy jsem to nezažil. I kdybychom se rozkrájeli, tak s tím nic neuděláme, tam je potřeba hledat začátek i konec zápasu. Víc k tomu nemá cenu říkat. Pardubice se poprvé v sérii ujímají vedení, v neděli se vrací série k nám do Ústí a my uděláme všechno pro to, abychom se sem ještě jednou vrátili."

Filip Šmíd (hráč SLUNETY Ústí n. L.):
"Největší rozdíl je v doskocích. Pardubičtí nás přeskákali úplně neuvěřitelným způsobem, tam bych hledal důvod, proč nám dali 100 bodů, proč se nám je nepovedlo ubránit na méně bodech. Na to se musíme zaměřit, musíme důsledněji a ve více lidech chodit na obranný doskok, protože pod košem mají Pardubice velkou sílu. Když tohle zastavíme, tak myslím, že s námi ještě budou mít doma problém."

Čtvrtfinále play off Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice - Sluneta Ústí nad Labem.Zdroj: Milan Křiček

BK JIP PARDUBICE – SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 99:82 (25:28, 49:46, 77:67)
Body: Švrdlík a Pandula po 18, Welsch 12, Kohout 11, Nečas a Půlpán po 10, Potoček, Kent po 8, Spearman 4 – Robinson 29, Singletary 11, Votroubek, Šmíd a Pecka po 10, Treadwell 7, Svejcar 3, Šteffel 2. Fauly: 26:21. Trestné hody: 23/17 – 31/24. Trojky: 4:10. Doskoky: 57:36. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Hošek. Diváků: 1021. Hráč utkání: Dušan Pandula (Pardubice). Stav série - 3:2.

Příští utkání se hraje v neděli (od 18 hodin) v Ústí nad Labem.