Basketbalový fanoušek ale okamžitě vypálí Jiří Welsch, druhý Čech v NBA. No a fajnšmekr Petr Welsch. Do místní sportovní haly, kterou zaplnilo něco přes tři sta diváků, zavítal celek z nejvyšší soutěže Rakouska.

BK JIP Pardubice – BK Dukes Klosterneuburg 88:74 (14:23, 35:49, 63:64).
Body: Pandula 22, Pospíšil a Wall po 11, Kohout 9, Sanders 8, Příhonský 7, Půlpán a Bohačík po 6, Škranc 4, Kotas a Šoula po 2.

Zápase se uskutečnil v rámci projektu Východočeský basketbal, jehož cílem je mimo jiné propagace špičkového mužského basketbalu v ostatních městech východočeského regionu.
Utkání se pro Beksu nevyvíjelo dobře. Klosterneuburg byl v prvním poločase rychlejší, agresivnější a odskočil až do čtrnáctibodového trháku.

„Na začátku zápasu jsme byli horším týmem, co se týče pohybu i rychlosti reakce na obou polovinách hřiště. Náš útok byl v první půli hodně statický. Čekali jsme v pozicích, drželi jsme míč na jednom místě, neuměli jsme se dostat do jednodušších situací ani jednodušších pick and rollů v přechodové fázi," vypozoroval pardubický kouč Dušan Bohunický.

Ve druhé půli domácí výrazně přidali v defenzivní fázi a dvouciferné manko vymazali. Ve 34. minutě se poprvé dostali do vedení, které v závěru také navýšil na dvě čísla vedle sebe.

„Změnili jsme obranu pick and rollu a nedovolili jsme Klosterneuburgu jednoduše pronikat do vnitřního prostoru. Pozitivně také hodnotím fakt, že jsme se dokázali adaptovat na rychlost hostujícího týmu. A toto by pro nás mělo být měřítkem. Ne se srovnávat s Nitrou nebo Prudnikem, ale odrazit se od zápasů s těmito lepšími týmy, jako je Klosterneuburg. Musíme takto pracovat i v tréninkovém procesu, aby nás zase v dalším utkání nepřekvapil jiný tým svojí agresivitou a rychlostí," podotkl Bohunický.