Do utkání nemohli zasáhnout Dwayne Benjamin, který měl dokonce podezření na zánět slepého střeva, a také Viktor Půlpán. Navíc někteří další nastoupili se sebezapřením.

Přes všechny trable odehráli pardubičtí dlouháni povedených třináct minut. Jenomže pak se prakticky z ničeho vyšplhal náskok jejich soupeře až na dvouciferné číslo. A zbytek zápasu si potom Ziona zkontrolovala.

„V obraně nás tlačili do třetích a čtvrtých rotací, pak už jsme nebyli schopni to stíhat. Právě tohle je něco, na co se chceme soustředit v nadcházející reprezentační přestávce,“ podotkl Richard Williams, americký rozehrávač v pardubických službách.

Suma sumárum. Pardubičtí basketbalisté odehráli ve FIBA Europe Cupu šest utkání. Nevyhráli ani jediné. V domácích duelech ještě jakžtakž drželi s protivníky krok, ovšem venku dostávali na frak. Celkem si tudíž odnesli do klubové sbírky čtyři inkasované stovky, ovšem také řadu zkušeností, především pro mladé hráče. A to byl rozdíl mezi Pardubicemi a zbytkem skupiny, kde už nastupovali hotoví „plejeři“.

„Letošní sezona v Evropě pro nás byla velmi dobrou zkušeností, která nám ukázala, kde se můžeme a máme zlepšovat. Teď jsem rád za reprezentační pauzu, která nás čeká. Je to pro nás skvělá šance trénovat na herních činnostech,“ navazuje na krajana trenér Levell Sanders.