Pardubičtí handicapovaní atleti mají za sebou svoji jednadvacátou sezonu. Na začátku roku 2018 přitom spolek evidoval ve svých řadách bezmála dvě stovky řádných členů, z toho asi 140 dětí ve věku od 5 do 18 let.

Mezi dospělými se pardubičtí atleti chlubí čtyřmi českými reprezentanty, kteří se v roce 2018 připravovali hlavně na srpnové mistrovství Evropy v Berlíně – Jaroslava Petrouše, Martina Zacha, Michala Engeho, Jana Vaňka – a další špičkové závodníky.

Z Berlína nakonec přivezli dvě pátá místa a jednou osmou příčku. Ovšem hned na začátku roku posbírali celou medailovou sadu na světovém poháru v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, Martin Zach vyhrál český pohár a Jaroslav Petrouš překonal osm českých rekordů.

Spolek Atletika Bez Bariér rozjel ke konci roku v pořadí čtvrtý atletický kroužek a rozjednány jsou další. „Jako organizátoři se naši členové také osvědčili. V květnu to bylo luxusní první kolo českého poháru za rekordní účasti, na podzim potom poslední kolo a mítink Rozloučení se sezonou znovu se sedmi desítkami startujících. Tradičně se konal Školní atletický parapohár, zúčastnil se rekordní počet devatenácti školních družstev a na dvě stovky dětí. Uskutečnila se i čtyři atletická odpoledne Bez Bariér. Léto patřilo exhibicím, mimo jiné si sportovního parku Na Špici přišly zkusit atletiku vsedě dva tisíce návštěvníků,“ představil aktivity pardubických handicapovaných atletů trenér Petr Friš.

Nadcházející sezona 2019 pro ně bude neméně nabitá, sportovně i finančně náročná a hlavně dlouhá. První reprezentační starty mají na programu v únoru v Dubaji, zimní přípravu podstupují ve sportovním centru v Nymburku. Oficiálně atletickou sezonu zahájí 5. května úvodní kolo českého poháru v Pardubicích, ukončí ji listopadové mistrovství světa opět v Dubaji. „Cílem spolku je také rozšířit a stabilizovat sportovní přípravu dětí a organizačně zvládnout všechny tradiční akce,“ dodal Petr Friš.