Je tedy dost možné, že napadne dostatek sněhu a na pardubickém dostihovém závodišti budou moct zájemci vyrazit na běžky.

„Jakmile budou optimální podmínky, ovál v našem areálu bude přístupný všem běžkařům, a to už v dopoledních hodinách. Vstup bude samozřejmě zdarma,“ konstatoval PR manažer Dostihového spolku Dušan Korel.

„Je však nutné dávat pozor pro případ, kdyby na dráze trénovali koně,“ upozornil PR manažer Dostihového spolku.

Běžkaři se na pardubickém závodišti proháněli poprvé před rokem. Díky příznivému počasí a výborným sněhovým podmínkám bylo možné ve zdejším areálu lyžovat zhruba měsíc na přelomu roku.

„Za tu dobu využilo tuto novinku několik stovek lidí, kteří dali přednost běžkaření přímo ve městě před cestou do větší vzdálenosti,“ informoval náš Deník Dušan Korel.

„Ohlasy lyžařů svědčily jasně o tom, že to byla vítaná věc. Proto jsme se rozhodli, že v ní budeme pokračovat i letos,“ nechal se slyšet ředitel pardubického Dostihového spolku Jiří Kunát.

„Budeme pochopitelně rádi, když bude závodiště hojně využíváno i pro zimní sportování, pokud budou příznivé sněhové podmínky,“ zopakoval Jiří Kunát.