Prohráli jste pouze o sedm bodů. To je očistec po třiadvacetibodovém výprasku z prvního utkání. V čem byla utkání rozdílná?

 Ve všem. Tentokrát jsme docela zachytili nástup. Zamezili jsme soupeři dávat jednoduché koše z protiútoku. Nymburku jsme byli vyrovnaným parťákem až do samotného konce zápasu.

Říkate docela zachytili nástup, ale Nymburk vedl po čtyřech minutách o devět bodů…

 To je ještě přijatelný rozdíl. Pro další vývoj bylo důležité, že jsme nedovolili hostům dostat se do výraznějšího vedení. Nepropadali jsme panice a dokonce jsme se ve druhé pětiminutovce druhé čtvrtiny dostali přes ně. V tu chvíli jsme byli lepším týmem?

Váš trenér před utkáním prohlásil, že jste ještě nepodali nejlepší výkon v sezoně. Byla pravě pasáž ve druhé čtvrtině tím nejzdařilejším úsekem. Přece jenom porazit Nymburk za deset minut 28:17, se nepodaří každému a každý den?

 Těžko se to takhle rychle hodnotí. Musí se vzít v potaz o jakého se výkonnostně jedná soupeře. Myslím ale, že mohu s klidným svědomím říct, že proti soupeři se silné trojky to byl jeden z nejlepších odehraných úseků v této sezoně.

Po první půli jste vedli o šest bodů. Na začátku druhé Ve druhé však jako kdybyste vypadli z tempa a naopak Nymburk se v kabině uklidnil. Neuškodila vám trochu přestávka?

 Třetí čtvrtina byla z naší strany naopak nejslabší. Nymburk je ale silný tým, nemůžete ho přehrávat celý zápas. Přitom jsme se na jeho nástup připravovali, ovšem v tu chvíli mu nešlo zamezit. Škoda, že jsme nevydrželi ve vedení déle. Do závěrečné části jsme však šli s mankem jen dvou bodů, takže to nebyla žádná tragédie.

Jenže v ní Nymburk pokračoval ve zlepšeném výkonu. Jak je týmu, který dvě minuty před koncem prohrává o osm bodů a reálně hrozí, že doma hraje v sezoně naposledy? Přitom hrozně chce zápas zdramatizovat, ale soupeř je proti…

 Ve vypjatém utkání se nedá přemýšlet, jestli je to předposlední nebo poslední zápas. Bez ohledu na to jsme se snažili za každou cenu dotáhnout se. Minutu před koncem to bylo už o deset, ale půl minuty pouze o pět. Nymburk je však velezkušený tým a výhru si zkontroloval.⋌ (zz)