Prokleté centimetry… Mohl být hrdinou a katem prostějovských Orlů, nakonec ale schovával hlavu v dlaních. I když jen na chvíli. Za předvedený výkon ve čtvrtfinále poháru České pošty se pivot PETR BOHAČÍK i celý pardubický tým nemusel stydět. Ze druhé prestižní basketbalové soutěže odkráčeli s hlavou nahoře. Před sobotním zápasem s mistrem z Nymburka je to pro jejich fanoušky jistě potěšitelná zpráva. Souboj neporažených v nadstavbové části by mohl přilákat do hlediště rekordní návštěvu této sezony.

Petře, vraťme se ještě jednou ke čtvrtfinálové bitvě s Prostějovem. Jaké je vaše hodnocení?

 Začali jsme dobře, ale pak nás Prostějov přehrával. V poločase vedl o šest bodů, ale řekli jsme si v kabině, že tohle není žádné vedení. Však jsme také jeho náskok rychle smazali a zápas se tahal až do koncovky. Tu jsme bohužel nezvládli. Ještě teď mě to mrzí.

Zastavme se déle u té koncovky. Právě vy jste měl soupeře v poslední vteřině na lopatě…

 Sledoval jsem střelu Dereka Wrighta. Doskočil jsem ji, ale jelikož se už blížil konec zápasu, musel jsem okamžitě vystřelit ze vzduchu. Stačil jsem zaregistrovat, že můj pokus měl dobrý směr, míč letěl na koš a já věděl, že trefí minimálně obroučku. K naší smůle však byl příliš dlouhý a skutečně na obroučku zabubnoval. Jenže se od ní se k naší smůle odrazil do hřiště.

Když se střetnou Pardubice s Prostějovem, tak to na palubovce vždy pořádně jiskří. Pozornému divákovi neunikly vaše strkanice s Hyzym. K čemu docházelo?

 Nevím jestli Hyzy patří k hráčům – provokatérům, ale já se rozhodně nenechám od něj obouchávat. Takže jsem mu vracel stejnou mincí. Do každého souboje jsem šel naplno. Ale z jeho strany bych v tom neviděl nic vyloženě nesportovního. Chodili jsme na férovku do sebe.

V nadstavbové části se můžete pochlubit třemi výhrami ze tří zápasů. Po delší době přišla pohárová prohra. Co to znamená?

 Nic, protože to byla čestná prohra ze zvednutou hlavou. Ze hřiště jsme opravdu mohli odejít s hlavou nahoře. Vůbec nic to nemění na naší dobré formě, kterou bychom chtěli potvrdit v sobotu v domácím utkání proti mistrovskému Nymburku. Už se všichni těšíme a stoprocentně se připravíme. Věříme, že ho potrápíme a že v utkání budeme moci pomýšlet na vítězství.

Právě Nymburk obhájil prvenství i v Českém poháru. Měl jste možnost sledovat nějaké jeho střetnutí?

 Jedno. A z těch dalších jsem si podrobně prostudoval statistiky. Jeho pouť pohárem jsme jako mančaft pečlivě sledovali.

Už jste zmínil, že se váš tým na utkání s účastníkem Adriatické ligy těší. Stejně by na tom měli být i diváci, nemyslíte?

 Jednoznačně. Vždyť je to první střet s Nymburkem v letošní sezoně. Hrajeme s ním doma, takže tento duel je pro nás hodně motivující. Snad to platí i pro naše fandy.

(zz, bk)