Nejvyšší basketbalová soutěž mužů ve středu napíše třicátou kapitolu obsáhlé knihy, která je k dostání na pultech v letošní sezoně. Pardubice přivítají v ČEZ Areně tým, který má ve svém středu Mylese Mc Kaye, nejlepšího střelce Mattoni NBL. Přesto ale „vysokoškoláci“ nemají zdaleka zaručeno play off.

ST 18.00: BK Synthesia Pardubice (4. místo, 49 bodů) – USK Praha (8. místo, 40 b.)

Favorit tohoto utkání je na papíře jasný. Synthesia nasbírala v dosavadním průběhu o devět výher více než její soupeř. Aktuální šňůru vítězných zápasů natáhla na číslo pět.

Jenže pozor! Pražané mají ve svém středu dva vynikající Američany. Kromě již zmíněného rozehrávače McKaye (průměr 23,3 bodu na zápas) je velkou hrozbou pro protivníkovy obrany rovněž pivot Tremaine Ford (13,9 bodu).

„Zápas se bude odvíjet od toho, co dovolíme právě těmto dvěma hráčům,“ míní pardubický pivot Petr Bohačík.

Basketbal je však kolektivní sport a kde by obě hvězdy byly bez podpory kolegů.

„Drusžtvo USK určitě není jenom o této dvojici. Pražané mají ve svém středu další šikovné hráče, a to především na perimetru,“ varuje před nějakým ukolébáním podkošový hráč Synthesie.

Fanoušci „Beksy“ však mohou být v klidu. Usínání na vavřínech totiž v letošním ročníku není pardubickým basketbalistům vlastní.

Je pravda, že momentálně jsme v dobré herní pohodě, Víc si teď věříme a je to vidět i na našich výsledcích. Samozřejmě to budeme chtít potvrdit i ve středečním střetnutí. Před zápasem se ale na postavení týmů nekoukáme. Do každého utkání vstupujeme stejně,“ doplňuje Petr Bohačík.

Pardubický trenér Jan Slowiak zřejmě nebude mít k dispozici kompletní sestavu. Už v minulém střetnutí v Kolíně nastoupil se sebezapřením kapitán Martin Marek, jehož trápí viróza. Zdravotní komplikace stále neopouštějí rozehrávače Tomáše Tótha.