V 9.15 hodin budou zahájeny zápasy nadstavbové části, v 16.45 hodin vypukne finále ME žen a v 18 hodin finále ME juniorů do 21 let.

Turnaj za odměnu

„Dostat sem ME bylo jednoduché, protože před dvěma lety jsme pořádali ve Zdechovicích finálový turnaj ligy mistrů a tato akce byla oceněna jako nejlépe uspořádaná akce celé mezinárodní federace. Organizaci ME jsme dostali jako odměnu. Zdechovice ale nemohou zajistit odpovídající podmínky technického rázu. Proto se hlavní soutěžní program koná v Lázních Bohdanči," uvedl trenér české reprezentace a šéf organizačního výboru Jan Mazal.

Celou akci dnes zakončí afterparty, která se bude konat od 20.30 hodin v areálu zámeckého pivovaru ve Zdechovicích.

Co je Faustball

Faustball je míčová kolektivní hra na velkém travnatém kurtu 
o rozměrech 50 x 20 metrů, který v polovině rozděluje páska ve výšce dva metry (190 centimetrů pro ženy). Pět hráčů hraje se speciálním míčem s jedním dopadem, jako je to u tenisu nebo nohejbalu, ale jen jednou rukou sevřenou v pěst. V jedné výměně se může hráč míče dotknout pouze jednou. Tato dynamická a fyzicky náročná hra má své kořeny v Jižní Americe mezi indiány. První písemné zmínky 
o faustballu údajně vznikly již před naším letopočtem. V současné době je v mezinárodním svazu registrováno 32 aktivních zemí, rozšířena je tato hra po celém světě.