Po odehrání osmnácti her kvalifikace v Praze, Plzni, Ústí nad Labem a v Pardubicích se včera hrálo v pardubickém bowlingovém středisku Luka finále (18 žen + 18 mužů) stylem round robbin (každý s každým) o titul.

 Jeden ze šesti titulů mistra Evropy získal pro ČR i Jan Fleischmann z Prahy. Bylo to jeho první ME.

„Trochu euforie v sobě samozřejmě cítím, ale během soutěže jsem vůbec netušil, jak na tom jsem. O to víc mě titul mistra Evropy těší…,“ sdělil vítěz. Radoval se právem, navíc skončil druhý v jednotlivcích kategorie A a získal tak stříbro. Nejlepší česká hráčka v kvalifikaci – Sylva Šlechtová (BK Kings Hradec Králové) zůstala za branami finále.

Přehled vítězů mistrovství Evropy seniorů v bowlingu – muži – kategorie A (50 – 56 let): Jan Fleischmann (ČR) – hráč ABL. Kategorie B (57 – 65 let): Jan Debnár (Slovensko). Kategorie C (nad 65 let): Marcel Beart (Belgie). Ženy – kategorie A: Rosaria Matrullová (Itálie). Kategorie B: Iris Karakashová (Švýcarsko). Kategorie C: Seija Nurmiová (Finsko). ⋌ (jma)