Totéž potvrdili i jeho krajané Cacau a Max. Všichni ale přiznali, že při hře tuto skutečnost již nevnímali …

„Do obrany se nám vcelku dařilo, ale v útoku to bylo horší, ale vyhráli jsme šestý zápas, tentokrát 3:1, a to je hlavní,“ sdělil Cacau a vzápětí dodal: „Teplice zde remizovaly 4:4, proto si výhry velice ceníme.“

Trenér Era–Packu Ota Stejskal složil první čtyřku ze tří Brazilců a k nim přiřadil Tomáše Sluku:

„Pica Pau je tady krátce, dal jsem je pro tento zápas dohromady, protože se mezi sebou domluví. Všichni umějí španělsky, Cacau i rusky. Před utkáním v Pardubicích měli za sebou jediný čtyřicetiminutový trénink. Pica Pau přijel ve čtvrtek, a tak se na něm projevila únava a nerozehrannost. Nakonec se v utkání zranil, ale snad to nebude nic vážného. Evidentně mu také chybí potřebná fyzička, ale na tom v tomto týdnu zapracujeme. Složení čtyřek zůstavá otevřené, pořad budeme hledat optimální sestavu,“ sdělil chrudimský kouč Ota Stejskal.

Pica Pau byl po utkání trochu smutný, ale teprve se rozkoukává. Jak hodnotí svoji premiéru? „Velmi dobře, hrál jsem v první čtyřce, se svými spoluhráči si rozumím, mužstvo je na velmi dobré úrovni. Všechno kolem futsalu je v pořádku, jen si musím zvykat na nové prostředí a hodně trénovat. Zápas s Pardubicemi jsme vyhráli, ale soupeř výborně bránil, dlouho jsme se nemohli prosadit…,“ uzavřel Pica Pau.

Kapacita nafukovací haly v Pardubicích je 200 sedících diváků. A právě tolik příznivců futsalu vidělo futsalové derby mezi Pardubicemi a Chrudimí. Oba tábory měly v hledišti svoje příznivce. Chrudimáci o sobě dávali znát výrazněji než domácí, kteří však v utkání svému týmu několikrát zatleskali, zejména při zákrocích pardubického gólmana Petra Dufka, jenž odchytal svůj životní zápas.