Připravili si půdu pro domácí oslavy… Pardubičtí hokejbalisté dokázali téměř nemožné. Zastavili lavinu jménem Kert Park Praha. Jejich finálový protivník nejenže obhajuje prvenství v Crossdock extralize, on dominuje celé letošní sezoně. I když spíše se hodí použít minulý čas. Autoskláři se na favorita znamenitě připravili a v jeho prostředí mu nedovolili vyhrát v základní hrací době.

3. a 4. finále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – Kert Park Praha (so i ne 16.00, hř. Polabiny).

Pardubice hrají v letošním play off třetí sérii a každá se vyvíjela jinak. Nejdříve se ve čtvrtfinále vracely z Ústí nad Labem s dvouzápasovým skluzem, naopak první dvě semifinále doma s Letohradem zvládly bez úhony. A nyní je stav vyrovnaný. Pokud chce Kert titul, a kdo by nechtěl, tak musí jako první v play off dobýt polabinskou tvrz.

„V české extralize hraje domácí prostředí obrovskou roli. Já věřím, že obě utkání zvládneme na jedničku a nebudeme se už muset do Prahy vracet. Budeme se rvát, jak jen to půjde,“ slibuje na dálku pardubický kapitán Ondřej Březina.

V pražských střetech si obě družstva nic nedarovala. Bojovalo se o každý milimetr hřiště v Lužinách. Pardubičtí chasníci se zatím jeví jako důraznější a odolnější. Zůstane u toho?

„Je to strašně vyrovnané. Oba týmy hrají na hraně svých možností. Jsme svědky agresivního ale zároveň pohledného hokejbalu, kde není o emoce nouze, poukazuje Ondřej Březina.