Horská pak ještě brala mistrovský titul v ženské polohové štafetě Slávie VŠ Plzeň. Za pozornost rozhodně stojí i zaplavaný limit pro ME Simony Kubové 1:01.09 na 100 metrů znak. Čejka ke svým titulům ještě přidal triumf ve smíšené polohové štafetě se svým klubem SCPA Pardubice. Výkon 3:59,48 je navíc českým rekordem.

Barbora Seemanová kvůli tréninkovému výpadku ze začátku sezóny nestartovala na nedávném mistrovství světa v Budapešti a s blížícím se srpnovým evropským šampionátem jasně ukazuje nárůst formy. V Podolí nasbírala Seemanová celkem pět mistrovských titulů a její časy byly nejhodnotnějšími výkony domácího mistrovství. Čas 1:59,18 na kraulové dvoustovce znamenal pro českou mistryni Evropy z loňského roku 851 bodů. A Seemanové patří i druhý nejlépe hodnocený čas 25,06 na 50 metrů volný způsob, za který získala 842 bodů a zároveň je i splněným limitem pro ME v Římě. Za pozornost rozhodně stojí i krásný souboj Seemanové s Barborou Janíčkovou na kraulové stovce, který pro sebe definitivně rozhodla až v závěrečných třiceti metrech. Vedle tří kraulových prvenství si na krk pověsila zlaté medaile i na tratích 50 a 200 metrů motýlek.

Kristýně Horské patřily všechny tři tituly na prsových tratích. Velmi zajímavý byl zejména její duel na padesátce s Petrou Weber, která si i v 35 letech udržuje na nejkratší prsové trati velmi vysokou výkonnost. Horská, která není zamřením sprinterka, zaplavala čas 32,35 a mistryně Evropy z roku 2012 Weber skončila jen o dvě desetiny sekundy druhá. Horská potvrdila své kvality i v polohových závodech, které oba vyhrála. Ženské štafetě Slávie VŠ Plzeň pak pomohla na prsovém úseku k vítězství na 4x100 polohově.

Simona Kubová obohatila svou sbírku zlatých medailí z „republiky“ o dva tituly na 50 a 100 metrů znak zvýrazněné také kvalitními časy. Z mistrovství světa si trojnásobná olympionička přivezla limit pro evropský šampionát na padesátce znak, ale zároveň v Budapešti nebyla o svém startu na ME v Římě přesvědčená. Bez ohledu na to, jestli se mistrovství Evropy zúčastní, si Kubová na šampionátu vysloužila další limit, když na znakové stovce dohmátla v čase 1:01,09.

Jan Šefl se řadí mezi nejzkušenější české plavce a v pražském bazénu rozšířil svou paletu úspěchů o další tři mistrovské tituly, které si vyplaval na kraulové padesátce a na tratích 50 a 100 metrů motýlek.

Pardubický plavec Jan Čejka řádil na třech dvoustovkách, kraulové, znakové a polohové. K tomu se ještě se svým klubem těší z českého rekordu 3:59.48 a zlaté medaile ve smíšené polohové štafetě na 4 x 100 metrů (Jan Čejka, Albert Moc, Klára Šimánová, Adéla Vavřinová). Rovněž přispěl svým úsilím k parádnímu průběhu kraulové čtyřstovky, při níž skončil těsně druhý za vítězným Ondřejem Gemovem, jehož čas 3:54,82 byl s 825 body nejhodnotnějším mužským výkonem mistrovství. Úctyhodnou medailovou sbírku Jan Čejka ještě doplnil individuálním stříbrem na 50 metrů znak (26,01) a v dalších štafetách, celkově se mezi muži stal nejúspěšnějším účastníkem šampionátu. Pardubický klus SCPA posbíral v bazénu v Podolí celkem 13 cenných kovů, kromě Čejky si na pódium při dekorování přišly Adéla Vavřinová (1. na 100 m mot., 2. na 200 m pol.), Klára Šimánová (2. na 100 m mot.,), Markéta Fišerová (3. na 200 m prsa) a štafety 4 x 100 m pol. (2., Čejka, Chalupník, Moc, Drahorád), 4 x 200 m v. zp. (2., Mikula, Chalupník, Drahorád, Čejka) a 4 x 100 m v. zp. mix (2., Čejka, Mikula, Šimánová, Vavřinová).