Američan v americkém fotbalu. V jakém jiném sportu, už by měli zástupci této mocnosti nastupovat, než v tom, který je jeho kolébkou a a který mají dokonce v názvu? „Amíky“ mají už několik sezon ve svém kádru také Stallions Pardubice. A jeden z nich, Eric Hulman se stal nejlepším na svém postu v Bitters lize.
Galavečer amerického fotbalu a cheerleadingu odhalil vítěze individuálních cen za sezonu 2018. I letos měli Pardubice Stallions hojné zastoupení. Ze tří nominací dokázali Stallions proměnit jedno vítězství.
Americká posila, Erik Hulman, byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem obrany v Bitters lize. V nejvyšší lize amerického fotbalu bývá silná konkurence, o to větší radost mohou mít Stallions z toho, že ocenění získali podruhé ve třech letech. Za sezonu 2016 ho totiž převzal Kendral Ellison.
„Daří se nám vyhledávat správné posily a ty následně implementovat mezi naše hráče. To dokazují výsledky v těchto anketách, kde se naši hráči často objevují,“ uvedl hlavní trenér Petr Košťál.
I v útoku měli Stallions zastoupení. Pardubický quarterback Doug Webster se dostal do finálové trojice o nejužitečnějšího hráče útoku Bitters ligy.
„Webster přišel do týmu až v půlce sezony, kdy jsme hledali náhradu za zraněného Forciera. To, že se mu podařilo za polovinu sezony na sebe takto upozornit potvrzuje, že byl pro náš tým velmi platný,“ ocenil pardubického rozehrávače ofenzivní koordinátor Radim Kroulík.
Tuto cenu si nakonec odnesl Michael Lindsey z brněnských Sígrs. První stopu v českém fotbale ale udělal Lindsey také v Pardubicích, kde tento malý Američan působil v sezoně 2017.
V nejprestižnější kategorii, Hráč roku, se do finálního výběru dostal Jakub Smutný. Odchovanec pardubického fotbalu si za své výkony v dresu Stallions i reprezentace vysloužil třetí místo. Posedmé vyhrál Jan Dundáček z Prague Black Panthers.