Karty na jubilejní Velkou pardubickou jsou rozdány. O víkendu se na závodišti konal Francouzský den a s ním i poslední kvalifikace na nejtěžší dostih starého kontinentu. V kvalifikaci triumfoval Valldemosso s žokejem Faltejskem v sedle.

Cena Deníku

Součástí dostihového dne byla také Cena Pardubického deníku, kterou vybojoval v sedle Djabby Libor Šimůnek.
„Naše vydavatelství, které je mediálním partnerem Dostihového spolku Pardubice, se vrátilo k pěkné tradici. Jsme rádi, že opět jeden z dostihů nese jména našeho Deníku,“ uvedl Tomáš Doubrava, vedoucí inzertního oddělení vydavetalství VLP.

Hostem velvyslanec

Sobotu na pardubickém závodišti strávil i francouzský velvyslanec, který také dekoroval vítěze úvodního dostihu. „Je to moje první návštěva a jsem šťasten, že jsem mohl do tohoto pro nás tak významného město přijet. V Pardubicích totiž sídlí Francouzská aliance, která je významným prostředníkem mezi Francií a Českou republikou, a jejíž cenu jsem měl tu čest předat vítěznému jezdci,“ sdělil Deníku velvyslanec Pierr Lévy.

Francouzský den byl poslední kvalifikací na jubilejní stodvacátou Velkou pardubickou Atmosférou i celým průběhem dostihové soboty byl velvyslanec Francie Pierr Lévy nadšený.

Dekoroval vítěze prvního dostihu dne a u příležitosti návštěvy pardubického závodiště se také svěřil Pardubickému deníku se svým vztahem k dostihovému sportu.

„Když jsem byl mladší, jezdil jsem na koních, ale naštěstí jsem neabsolvoval žádný dostih,“ usmíval se Lévy.
A v dobré náladě prozradil i další z tajemství.

„Pokud to bude možné, doufám, že se budu moci vrátit třeba i na Velkou pardubickou. Oceňuji zdejší krásné prostředí celého areálu. Tip na letošního vítěze Velké? Jeho jméno už znám, ale nemohu ho ještě říci, je to samozřejmě přísně tajné,“ zažertoval si velvyslanec.