Cestovatel? Ano. Alespoň v posledních letech. Poté co mu zrušili klub v Liberci se stěhoval do Brna, kde už kdysi hrával. Minulou sezonu by nejraději vyškrtl ze svých vzpomínek. Teď se křídelní hráč JIŘÍ ČERNOŠEK (8.2. 1981) představí v pardubickém dresu, plném spoluhráčů – Kondorů. A touží po medaili…

Jirko, před rokem jste se s velkým očekáváním vracel do Brna. Teď po jediné sezoně odcházíte. Proč jste se rozhodl k tomuto kroku?
Především mi skončila smlouva. Dostal jsem sice od Brna nabídku zůstat, ale já jsem chtěl hrát zase v týmu, který bude mít vyšší ambice. Navíc jsem cítil spoluzodpovědnost za výsledky, minulá sezona se nám nepovedla. Přemýšlel jsem o tom, co udělat dál, a rozhodl jsem se pro Pardubice.

Už jste to zmínil. Měl jste více nabídek, ale nakonec jste si vybral tu pardubickou. Čím vás oslovila?
Nejvíce tím, že je tady trenér, který mě vedl v Liberci. To byl asi nejhlavnější důvod. Také šlo o to, že jsem v Pardubicích kdysi hrál. V neposlední řadě jednání o mém přestupu, byla velice rychlá a konkrétní.

Jak se těšíte na obnovenou spolupráci s trenérem Slowiakem?
Máme spolu dobrý vztah jako hráč – trenér. Sedli jsme si i po lidské stránce. Oba už víme, co od sebe můžeme očekávat, takže se na to těším. Doufám, že navážeme na naši úspěšnou spolupráci z Liberce i v Pardubicích.

V Pardubicích jste krátce působil v sezoně 2005/2006. Jak na tehdejší angažmá vzpomínáte?
Tenkrát jsem přišel výměnou z Prostějova za Denise Mujagiče. Musím říct, že to pro mě docela skok. Vždyť jsem se diostal do klubu, ve kterém nebyl moc velký tlak. Sešla se tady dobrá parta kolem Sigiho Novotného a byl tady třeba Rahsaan Ames. Udělali jsme pro Pardubice dobrý výsledek, protože jsme postoupili do play off a v něm jsme potrápili Nový Jičín. Rád na to vzpomínám.

Od té doby ale nezůstal v pardubickém klubu kámen na kameni..
To je pravda (pousmál se). Když jsem tady byl nedávno poprvé, tak jsem viděl úplně jiný klub.

Jaké je vůbec vaše vnímání současných Pardubic? Dříve jako soupeře, nyní už jako člena týmu…
Zatím to mohu posoudit jen zvenčí. Pardubice se proměnily z účastníka Mattoni NBL na takového černého koně. Vytvořilo se tady výborné zázemí, také tým je hodně kvalitní. Cítím to tak, že Pardubice teď mají od jiných klubů hodně velký respekt.

Z liberecké šatny pamatujete Martina Marka, Tomáše Tótha a Maurice Hamptona, se kterými dalšími hráči se více znáte?
Hodně dobře se znám ještě se Zbyňou Pospíšilem. Odmalička se potkáváme. Hráli jsme spolu i v juniorských reprezentačních výběrech. Máme spolu výborný vztah, už jsme tady v Pardubicích spolu byli na obědě. Znám ale většinu kluků, kteří tady jsou.

Co tedy bude vaší hlavní motivací v příští sezoně?
Medaile. Do Pardubic jsem šel kvůli tomu, že si chci zase zahrát o placku. Chci mít sezonu, která bude dobrá pro mě, ale hlavní je, abychom s týmem udělali úspěch. To je pro mě nejdůležitější.

(bk, zz)