Naši reprezentanti obsadili třetí příčku. Nechybělo mezi nimi pardubické kvarteto, které však vesměs plavalo mimo soutěž.
Na start se nejprve postavila Adéla Vavřinová (SCPAP), která na 100 m kraul zaplavala  1:01,06 min a mimo soutěž obsadila čtvrté místo. Stejně jako Jan Prokop (KVSPa) v disciplíně 200 m prsa, kde dosáhl času 2:25,89 (jinak by mu patřila sedmá příčka). Do třetice už to vyšlo a do soutěže bodovala na 200 m prsa Miroslava Martínková (KVSPa), která časem 2:48,38 skončila pátá. V doplňkové rozplavbě se pak její oddílová kamarádka Markéta Navrátilová dala 2:46,01. Obsadila by čtvrté  místo. Ani na 400 m VZ se Vavřinová nedostala do hlavní soutěže. Čas 4:44,32 by stačil na šesté místo. V další disciplíně na 100 m motýlek útočila na stupně vítězů. Nakonec ji v cíli chybělo 44 setin a skončila čtvrtá. K limitu do „repre" ji chybí 28 setin.

Martínková v doplňkové rozplavbě zaplavala čas 1:08,27, což by stačilo na šesté místo. Ve dlouhá polohovce obsadila Vavřinová časem 5:20,57 páté místo. Následovalo 100 metrů prsa a skvělý výkon Honzy Prokopa. Výborný čas 1:06,94 mu zajistil druhé místo a opětovné splnění limitu do juniorské reprezentace. Navrátilová útočila ve stejné disciplíně na pódium. Dohmátla v čase 1:16,64 čtvrtá. Martínková mimo soutěž zaplavala čas 1:18,84 (skončila by osmá). Medaile pro nejlepší se dostala i na Vavřinovou, když jako členka štafety na 4 x 100 m VZ, brala bronz. Pak Vavřinová v doplňkové rozplavbě na 50 m VZ. skončila časem 28,43 s osmá. Pardubičtí plavci se představili také ve štafetách na 4 x 100 m PZ. Prokop startoval v béčku a svůj prsařský úsek zaplaval za 1:06,78. Navrátilová a Vavřinová plavaly v A družstvu. První prsa za 1:17,17 a druhá motýlek 1:06,69. Štafeta byla čtvrtá.

V konečném pořadí zvítězili Maďaři, jak mezi chlapci tak v dívkách. O druhé místo sváděl boj polský a český tým.  Finiš nakonec patřil našim severním sousedům. Na Slovensko už celkem logicky cenný kov nezbyl…