Naši předvedli výborný výkon a od úvodních jízd všechny své soupeře poráželi jednoznačným poměrem 5:1, teprve ve své závěrečné jízdě ztratili jediný bod když polskou dvojici porazili „pouze 4:2. Jenže se tak stalo ve chvíli kdy potřebovali získat jeden jediný bod k titulu a vzhledem k tomu, že nejlepší jezdec závodu Lukáš Dryml, který v závodě se soupeři neztratil ani jeden bod, jezdil na prvním místě, jeho bratr jedoucí třetí za Jeleniewskim,ne­riskoval a v klidu dojel na třetím místě. Druzí skončili Rusové, kteří byli našimi soupeři hned v úvodní jízdě a kromě našich jim sebral bod už pouze Slovinec Žagar. Zbývající jízdy pak už vyhráli jednoznačně, Náš manažer Milan Špinka na rozdíl od ostatních manažerů jezdce nestřídal a dal přednost jiné taktice. „Dohodli jsme se po tréninku, že začnou oba zkušení bratři. Konec konců od vzniku šampionátu v roce 2004 ho vyhráli jednou s Brhelem a jednou se Simotou, tedy celkem dvakrát. Kluci jeli opravdu skvěle, všechny jízdy vyhrávali s přehledem a vyhráli jsme prakticky již po pěti z šesti jízd, v té poslední nám chyběl bod a ten kluci s přehledem vyhráli. Ta dohoda byla o tom, že pokud se jim bude dařit a budou jak se říka v laufu nebudu do fungující dvojice sahat. Musím však ocenit i Matěje, byl důležitou součástí týmu, kluky jistil a ti to také ocenili, myslím, že všichni tři vytvořili výborný tým,“ řekl o své taktice po závodě Špinka.

Třetí skončili obhájci mistrovského titulu z Polska, domácí tým skončil čtvrtý a Německo páté. Žagar Slovincům příliš nepomohl a jeho tým porazil pouze Lotyšsko a to ještě pouze na lepší umístění v jednotlivých jízdách při shodě bodů, obsadili předposlední šesté místo.

Výsledky: 1. Česko 29 (Aleš Dryml 13, Lukáš Dryml 16, Matěj Kůs), 2. Rusko 25 (Artěm Łaguta 6, Renat Gafurov 10, Grigorij Laguta 9), 3. Polsko 19 (Robert Miśkowiak 6, Ronnie Jamroży 1, Daniel Jeleniewski 12), 4. Maďarsko 16 (Laszlo Szatmari 3, Norbert Magosi 10, Jozsef Tabaka 3), 5. Německo 16 (Martin Smolinski 10, Christian Hefenbrock 6, Max Digger), 6. Slovinsko 10 (Maks Gregorič 0, Matěj Žagar 9, Izak Šantej 1), 7. Lotyšsko 10 (Jevgienij Karavackis 2, Vjačesłav Geruckis 8).