VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Čeští koloběžci to dokázali! Zvládli trať Paříž - Roubaix!

Francie/Česká republika - Vážení čtenáři, sledovali jste s námi on-line přenos z koloběžkářského prvosjezdu trati slavného závodu Paříž - Roubaix pořádaný českou výpravou. Všech třináct českých jezdců dojelo do cíle.

7.4.2015 3 AKTUALIZOVÁNO 11.4.2015
SDÍLEJ:

Společná cílová fotografie. Dokázali to - česká koloběžecká výprava zvládla 260 kilometrů Pekla severu v čase 17 hodin, 41 minut.Foto: Kick France 2015

O pardubické stopě výpravy čtěte ZDE

Peklo severu - tak se říká trati slavného cyklistického závodu mezi Paříží a Roubaix. Peklo proto, že z trati měřící 260 kilometrů vede asi 50 po kostkách. Pod pojmem kostky se ale myslí dlažba, která někde pamatuje i Napoleona a rozhodně není položena jako na Pernštýnském náměstí. Jde místy o velké a hrbolaté kameny.

Výprava převážně českých koloběžců letos plánuje tuto extrémně těžkou trať pokořit před samotnými cyklisty. Jde o volné pokračování české výpravy, která zdolala trať proslulé Tour de France.
Startovní listina výpravy: Vašek Liška, Karel Krchňák, Milan Jelínek, Tomáš Fiedler, Ladislav Bartůněk, Jaromír Odvárka, Jaromír Gregor, Jan Vlášek, Michal Kulka, Václav Jun, Tomáš Pelc, Martin Komár, Milan Čtvrtník, Guido a Jurek (rakouská sekce) + šestičlenný doprovodný tým.

Koloběžky pojedou on-line

Tento netradiční prvosjezd budeme sledovat v našem ON-LINE přenosu, který najdete právě zde. Několik informací se zde objeví už ve čtvrtek a pátek, samotný start čeká závodníky v sobotu.

ON-LINE z trati Paříž - Roubaix

11. dubna - DEN ZÁVODU

Vážení čtenáři:
Je sobota 23:59 a náš on-line přenos z pokusu českých koloběžců zdolat trať závodu Paříž - Roubaix končí. Jsme rádi, že jste s námi mohli tento úspěch sledovat krok za krokem. Více podrobností najdete v pondělním vydání Pardubického deníku. Děkujeme všem za pozornost a našim jezdcům i jejich doprovodu za neuvěřitelnou vytrvalost a výkon i postřehy, díky kterým tento přenos mohl vzniknout.

23:52 - Vzkazy z domova: Iveta Komárová: Ano, taky děkujeme podpůrnému týmu, že vás držel nad vodou a myslím na ně. I na propocené a vlhké prádlo projde naší pračkou. Ale budu ho tam hrdě vkládat!

23:50 - Českou výpravu čeká ještě asi 20 minut jízdy autem k zaslouženému odpočinku a noclehu v hotelu. Martin Komár: Obrovský dík patří našemu podpůrnému týmu. Bez nich bychom to nedali.

Společná cílová fotografie. Dokázali to - česká koloběžecká výprava zvládla 260 kilometrů Pekla severu v čase 17 hodin, 41 minut.

23:31 - Václav Jun: Dojmy? Jedna výzva, jeden tým. Dojeli jsme všichni. Trasa dostála své pověsti. Je to skutečné peklo.

23:30 - Volá Martin Komár: Pršelo, bláto bylo. Pavé – uplně všechno, co se dalo zažít, jsme zažili. Tradiční počasí tady na té trati. Zima i slejvák. Teď jdeme odpočívat, máme dost. Do telefonu zní unaveně, ale šťastně.

23:29 - Pavel Werner: Na žádost o rozhovor s účastníkem říká: Komár nemá sílu mluvit.

23:27 - Iveta Komárová: Sedím doma v předsíni a tlemím se. Právě jsem dojela, vy též. Nesrovnatelné. Ale mám radost za vás za všechny a smekám.

23:22 - Vzkazy z domova. Iveta Komárová: Jste borci! Lucie Kolocová: Neskutečný, obrovská gratulace!!! Jan Odvárka: Kluci SUPER,SUPER,SUPER.....obrovská gratulace.. Jan Binter: Obrovská gratulace, jste borci.

23:16 - První dojmy závodníků jsou zmatené a nezřetelné. Smysl dávala pouze prohlášení: Máme dost! a něco o bělici…

23:13 - Trocha statistiky. Start 5:20 - cíl 23:01 - čas jízdy 17:41 minut. Vzdálenost 260 kilometrů. Na jeden kilometr jízdy průměrně připadá 200 odrazů to jest 52 000 za den.

Je to tam! Česká výprava pokořila trať Paříž - Roubaix. Přes 260 kilometrů, 18 hodin jízdy!

23:01 - Cíl! Je to neuvěřitelné, ale česká koloběžková výprava to dokázala. Jezdci jsou v Roubaix.

22:41 - Vašek Jun: Vodu a banán, nic ostatního nejsem schopen pozřít.

22:40 - Tomáš Werner: Jsme na cestě déle, než si pamatuju.

22:39 - Reportér Tomáš Poláček si sedl na kolo stém kilmetru, že zkusí pave. Jede pořád dál a je mu naprosto jasné, že už z kola nemůže slézt kvůli kluků. Jeden z mnoha příkladů výjimečnosti dnešního dne.

22:33 - Vedoucí dvojice vzdává svůj únik ve prospěch týmu. Do cíle míří všech 13 českých koloběžkářů jako jeden mocný peleton.
Sobota 22:30. Vedoucí dvojice vzdává svůj únik ve prospěch týmu. Do cíle míří všech 13 českých koloběžkářů jako jeden mocný peleton.

22:26 - Pavel Werner: Jsem svědkem neuvěřitelné síly lidského ducha. Kamarádství a touhy pomoci svému souputníkovi je příkladné. Tohle dojedeme jako jeden tým, byť seskládaný z mnoha individualit… Tedy zhruba za hodinu.

22:09 - Pardubický koloběžec Martin Komár: Podruhé to už asi nepojedu. Minimálně letos…

22:06 - Posledních 18 kilometrů a jsou v cíli.

21:26 - Na závěrečných 30 kilometrů se k bojovníkům připojí i Břeťa Michálek, výrobce koloběžek, jehož prototypy jsou zastoupeny i dnes v poli.

21:21 - Legendární pavé si vybírají krutou daň v podobě zpomalení tempa na minimum.

21:16 - Pavel Werner: Díky online přenosu nás sledují i fandové a kamarádi z Austrálie až po Ameriku. David Seeman, veterán koloběhu, komnetuje průběh na sociálních síti: Největší jednodenní výkon v historii koloběhu.

21:02 - Padla tma. Přichází ta nebezpečná část. Vyčerpaní mohou lehce ztratit směř na silnici. Pavel Werner: Snažím se představit si, jaká musí být láska k tomuto sportu všech zúčastněných, když dokáží zvládnout takové nepohodlí a bolest a přesto se občas po 16 hodinách i usmějí.

20:33 - Jarda Odvárka potřebuje nutně vědět, jak se hraje derby Sparta - Slavia

20:32 - Závodníci jsou na 222 kilometru. Pavel Werner: Nejpopulárnější předmět je v tuto chvíli sodokrém na dětské opruzeniny.

20:31 - Je tma. Výprava opět nasazuje blikačky. Současná spotřeba závodníků: 2 plata Redbullu, 8 kilo banánů a asi 60 baget.

20:24 - Do cíle zbývají jezdcům asi dvě hodiny. Pavel Werner: Všichni toho mají doslova plný brejle.
Do cíle zbývá posledních 60 kilometrů…

19:12 - Ještě 60 kilometrů do cíle. Někteří závodníci už chvílemi relaxují vleže vedle trati…

19:01  Pavel Werner: Pozoruji proměnu nálady. Teď už jde jen o hlavu. Na poslední občerstvovací zastávce už se borci vykašlali na iontové nápoje a dali si pivo, kolu a brambůrky… Každý se snaží vytěžit z jídla maximum

Michal Kulka, mistr světa v koloběhu: Ty kostky tě energaticky uplně vysávaj. Ruce pálí a nemůžeš vůbec otevřít ruce, jak je máš v křeči.18:35 - Konečně výpravě přeje počasí
Čeští koloběžci ve Francii. Sobota 17:30.

18:08 - Abyste měli představu, o jaký výkon jde: Závodník na kole projede trať za cca 6 hodin. Na koloběžce to trvá dva a půl krát tolik. Neporovnatelná je i námaha. Ta je zhruba o 40% vyšší, než na kole.

17:56 - Závodníci jsou právě na trati 12,5 hodiny.

17:45 - Účastníci Kick France potkali toho stejného fanouška, co před dvěma lety na Tour de France. To stálo za společnou fotku.
Už za nimi jezdí i fanoušci. Tohohle potkali už na Tour de France a nyní přijel zase.

17:30 - Pavel Werner: Vašku Jůne, jsi v pořádku? Vašek Jůn: Jojo, ale bolí to..

17:07 - Fanoušci koloběžce z České republiky podporují. Petr Werner: Celý den nám od nich chodí vyfocené kostky. Děkujeme!

17:02 - Jedním z členů support týmu je Iva Vedralová, reprezentantka ČR v atletice.

16:45 - Výprava má za sebou 180 kilometrů z 260.

16:26 - Pavel Werner: Jedno je jisté: Až se slzy a pot vysuší, zůstane v účastnících životní zážitek.

15:43 - Aktuální stav počasí: Peklo. Spustil se liják.
Počasí se zbláznilo…

14:39 - Drobné technické problémy na koloběžkách se už začínají projevovat. Nerovnosti vyklepávají matky a Jan Vlasák hlásí povolený představec.
Kostky dělají s koloběžkami své. Uvolněný představec Jana Vlasáka.

14:36 - Jezdci mají za sebou 8 kostkových úseků. Jenže je čeká ještě dalších 19… Pozice: 50.3564482,3.3827843

14:07 - Přidány nové fotografie do galerie.
Sobota 14:03. Občerstvovací pauza. Každé dvě hodiny je zastávka. Mezi účastníky vedou banány a bagety.

14:03 - Občerstvovací pauzy jsou při takto extrémní výkonu nutností. Česká koloběžková výprava staví co dvě hodiny. Každý z účastníků má svou bedýnku s oblečením, jídlo je ve formě bufetu. Vedou banány a bagety.

13:59 - Pavel Werner: Místní lidé jsou českou výpravou nadšeni. Kluci jsou skvělí a sem tam i svezou nějaké dítě pár metrů. Navíc se nám umoudřilo počasí, takže můžeme vychutnávat krásy francouzského venkova. Souřadnice 50.2861734,3.4486807

13.26 - Kolem trati lze narazit na různé zajímavosti. Zde třeba kupa hnoje korunovaná směrovkou. Francouzská pachová navigace
I takové zajímavosti jsou podél trati. Kupa hnoje s ukazatelem na vrcholku. Zřejmě pachová navigace.

13:19 - V galerii jsou přidány nové fotografie.

13:16 - Koloběžkářšká výprava má za sebou přibližně 135 kilometrů a osm hodin jízdy - polovinu plánované trasy. Souřadnice 50°16'57.4"N 3°30'23.9"E

12:58 - Na dotaz, zdali ještě jezdci mají humor jako na začátku odpovídá Pavel Werner: Jo, ale už to utichá…

12:35 - Pavel Werner: Zatím jede vše podle časového plánu. Strategie je se držet ve dvou skupinách s rozestupem jednoho kilometru tak, aby tři podpůrné vozy mohly volně menévrovat. (Auta nemohou s koloběžce všude, některé úseky si musí objíždět). Technika drží skvěle. Zatím jen pár defektů a pár upadlých matek z blatníků. Nálada je stále velmi optimistická. Jsme zhruba v polovině cesty

11:57 - V galerii najdete nové fotky z kostkových cest. Souřadnice 50.1776009,3.4361289

11:31 - V galerii najdete nové fotky z polední zastávky.

11:28 - Jezdce Ladislava Bartůňka můžete sledovat pomocí GPS mapy živě. KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ

11:17 - Nálada v týmu je očividně bojovná.Jezdec Milan Jelínek se po přestávce dožaduje další jízdy: Pojeďme už! Já u toho trpím, když zastavuju.

11:16 - Pavel Werner: Celá výprava zatím bez úrazu.

11:12 - Úseky trasy dlážděné kostkami jsou to, proč se trati říká peklo. Dlážděné cesty (neboli pavé) jsou specialitou tohoto závodu. Staré cesty dlážděné jsou dlážděné kostkami, balvany a mnohé vedou prostředkem polí. Terén je pro cyklisty vražedný a je důvodem častých pádů. O tom, jak si s terénem poradí koloběžky se naši závodníci mohli zatím jen dohadovat.

11:02 - Česká výprava je u prvních kostek poblíž Montigny-en-Cambrésis! Za sebou mají 103,5 kilometrů.
Sobota 10:55. Je to tady! První kostky.

10:15 - Obědová pauza. Podávají se francouzské bagety.

9:35 - Za půl hodiny čeká závodníky oběd. Skupina jezdců je v této chvíli asi 15 kilometrů od Belgie. Je pod mrakem a dešťové přeháňky se nad nimi střídají jedna za druhou.

7:36 -  46. kilometr závodu. Plánovaná zastávka na snídani, převléknutí a další drobnosti. Poloha: 49°45'02.5"N 3°04'08.6"E
Sobota 7:35. První plánovaná zastávka na snídani.

7:03 - Pardubický jezdec Martin Komár utrpěl první defekt pneumatiky. Zasahuje doprovodný tým.

6:43 - Průměrná rychlost po první hodině jízdy byla naměřena 19,5 kilometrů za hodinu. Zatím se daří dodržovat časový propočet cesty.
Prvních 20 kilometrů a první kontrolní zastávka.

6:39 - Asi půl hodiny vytrvale prší a začíná svítat.

5:59 - První zastávka.

5:53 - Pole českých jezdců se rozdělilo na dvě skupiny.  Jan Vlášek: Nálada zatím výborná.

5:20 - Koloběžci jsou na trati
. První kontrolní bod je čeká za 65 kilometrů jízdy. Dobrá zpráva je, že přestalo pršet.

5:05 - Start se odkládá o deset minut. V Copiegne právě začalo pršet, závodníci oblékají pláštěnky.

4:59 - Blíží se start a atmosféra se prý dá krájet.

Před sobotním startem. V Compiegne je 14 stupňů Celsia a lehký větřík.4:45 - A je to tu. Česká výprava stojí na startu Pekla severu. Čeká je přes 260 kilometrů na koloběžkách.  Závodníci hlásí 14 stupňů Celsia a lehký větřík a stoupající nervozitu. Poloha 49°25'05.7"N 2°49'47.8"E

10. dubna

22:21 - V základním táboře nastává večerka. Budíky jsou nastaveny na 3:30 ráno. Martin Komár: Jsme plni odhodlání a pozitivní nálady. Hvězdy svítí jakoby předpovídaly úspěšnou misi. Nikdo z nás si nepřipouští neúspěch. Přejeme našim fanouškům na onlinu dobrou noc.

21:16 - Výprava momentálně čeká na večeři. Dopravní prostředky budí u francouzských občanů zájem.

20:48 - Martin Komár: Stále se upozorňujeme na disciplínu. V sobotu ráno se nesmíme zdržovat a dnes dodržet večerku.

20:22 - Nervozita roste. Balí se auta na ráno. Budíček mají jezdci brzy - ve 4:15 odjíždí na místo startu.

Balení a nakládání aut na sobotu.

Startovní listina výpravy:
Vašek Liška, Karel Krchňák, Milan Jelínek, Tomáš Fiedler, Ladislav Bartůněk, Jaromír Odvárka, Jaromír Gregor, Jan Vlášek, Michal Kulka, Václav Jun, Tomáš Pelc, Martin Komár, Milan Čtvrtník, Guido a Jurek (rakouská sekce) + šestičlenný doprovodný tým.

20:17 - Česká výprava si zatím věcí a má dobrou náladu. V 5:00 hodin se 13 českých a 2 rakouští jezdci chystají vydat na trať. V místní kavárně prý byla skvělá káva.

18:00 - Česká výprava absolvovala 12,5 kilometrovou projížďku na rozhýbání. Fotografie najdete v galerii.

14:00 - Společné foto z Compiegne. Do startu zbývá 15 hodin.Pátek. Compiegne a společné foto účastníků.

13:27 - Přesun do Compiegne na společné foto

11:31 - V základním táboře naplno jede předstartovní příprava strojů na závod. Kromě technické stránky spoléhají někteří jezdci i na "okultní předměty". Podívejte se do naší galerie.

10:00 - Poslední část výpravy dorazila do základního tábora. Celá výprava je pohromadě. Souřadnice 49°24'23.6"N 3°03'12.4"E
Pátek 10:00 - Poslední část výpravy dorazila do základního tábora. Celá výprava je pohromadě.

9:47 - Čeští koloběžci zdolali trať Tour de France. Nyní vyrážejí na Peklo severu. Chcete vědět od čeho jdou? Podívejte se na jejich video na konci článku.

8:10 - Zbývá 20 hodin do startu. V základním táboře v Attichy je krásných 4,5°C.

7:04 - Třetí část výpravy hlás východ Slunce. Poslední skupina se nachází 345 kilometrů od Paříže. Souřadnice 49°11'01.7"N 6°14'30.8"E

9. dubna


23:24 - V Praze se k výpravě připojil mistr světa Michal Kulka a poslední část výpravy míří na Plzeň. V pařížském základní táboře už je po večerce. Pro dnešek končíme s přenosem. Dobrou noc.

22:04 - Ve vybudovaném základním táboře ve Francii prý vládne dobrá nálada a optimismus.

21:10 - Poslední část výpravy vyjíždí z Pardubic, směr Praha, Plzeň, Francie.

19:20 - Třetí část české výpravy se vydá na cestu z Pardubic dnes večer.

19:00 - První dvě české posádky jsou již na cestě z Prahy směr Paříž. Rakouská část výpravy se již ohlásila z Paříže.

Čeští koloběžci zdolali trať Tour de France. Nyní vyrážejí na Peklo severu. Podívejte se:

t=138#

Autor: Jiří Sejkora

7.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Třídiči odpadů Pracovník/pracovnice recyklace 20 000 Kč Třídiči odpadů Pracovník/pracovnice recyklace odpadů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: S-FIRMA, s.r.o. jako chráněná dílna se sídlem v Moravanech hledá nového kolegu či kolegyni na pozici dělník recyklace odpadů. , Místo je vyhrazené pro OZP. , Náplň práce: Třídění a zpracování papírových a plastových obalů, obsluha strojů (zaškolíme), obsluha vysokozdvižného vozíku výhodou, obsluha manupilátoru, Zaměstnanecké výhody: stravenky, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: S-firma, s.r.o., Cukrovarská, č.p. 103, 533 72 Moravany u Holic. Informace: Andrea Duchečková, +420 601 159 876. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 19 850 Kč Učitelé v mateřských školách pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami Učitel/ka mateřské školy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19850 kč, mzda max. 28650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Chvaletice. , Zaměstnanecké výhody: závodní stravování. , První kontakt telefonicky (po 15:30 hodině) nebo e-mailem.. Pracoviště: Mateřská škola chvaletice, okres pardubice, Husova, č.p. 229, 533 12 Chvaletice. Informace: Eliška Filipová, +420 466 988 101,608 815 858. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Odborní pracovníci hospodářské správy Odborný 28 000 Kč Odborní pracovníci hospodářské správy Odborný referent/ka odboru správy majetku a výstavby města- správa majetku. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Holice. , o Požadavky pro vznik pracovního poměru: , - VŠ nebo SŠ vzdělání stavební a zkušenosti ve stavebnictví a se správou majetku, včetně zadávání veřejných zakázek, zpracovávání žádostí a vyhodnocování dotací, - základní znalost zákona o obcích a zákona o krajích, uživatelská znalost PC ( MS Office),, - řidičský průkaz B., , Výhodou pro vznik pracovního poměru je u uchazeče praxe při správě majetku na městském nebo krajském úřadu. , , o Místo, způsob a lhůta pro podání přihlášky: , do 31.října 2018 na adresu - Městský úřad Holice, tajemník MÚ, Holubova 1, 534 14 Holice, obálku označit "VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - správa majetku"., o Předpokládaný nástup do pracovního poměru bude dle dohody (co nejdříve)., o Město Holice si vyhrazuje právo odmítnout všechny uchazeče., , Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené a 5 dnů indispozičního volna , příspěvky na obědy a životní pojištění, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Město holice, Holubova, č.p. 1, 534 01 Holice v Čechách. Informace: Vladislav Branda, +420 466 741 203. Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč Montážní dělníci elektronických zařízení Montážní dělník/dělnice elektronického zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 148. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Požadujeme manuální zručnost, ochotu pracovat na 12-ti hodinové směny. , Znalost českého, ruského či mongolského jazyka výhodou. , K základní mzdě nabízíme další pohyblivé složky mzdy (výkonostní bonus, příplatky, bonus za docházku apod.). Pracoviště: Foxconn european manufacturing services s.r.o., U Zámečku, č.p. 27, 530 03 Pardubice 3. Informace: Markéta Dopitová, .

Ilustrační foto

Úkol zní jasně: Zkusit bodovat venku

Ilustrační foto

Větrné mlýny rozemlely Beksu

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT