VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Čeští koloběžci to dokázali! Zvládli trať Paříž - Roubaix!

Francie/Česká republika - Vážení čtenáři, sledovali jste s námi on-line přenos z koloběžkářského prvosjezdu trati slavného závodu Paříž - Roubaix pořádaný českou výpravou. Všech třináct českých jezdců dojelo do cíle.

7.4.2015 3 AKTUALIZOVÁNO 11.4.2015
SDÍLEJ:

Společná cílová fotografie. Dokázali to - česká koloběžecká výprava zvládla 260 kilometrů Pekla severu v čase 17 hodin, 41 minut.Foto: Kick France 2015

O pardubické stopě výpravy čtěte ZDE

Peklo severu - tak se říká trati slavného cyklistického závodu mezi Paříží a Roubaix. Peklo proto, že z trati měřící 260 kilometrů vede asi 50 po kostkách. Pod pojmem kostky se ale myslí dlažba, která někde pamatuje i Napoleona a rozhodně není položena jako na Pernštýnském náměstí. Jde místy o velké a hrbolaté kameny.

Výprava převážně českých koloběžců letos plánuje tuto extrémně těžkou trať pokořit před samotnými cyklisty. Jde o volné pokračování české výpravy, která zdolala trať proslulé Tour de France.
Startovní listina výpravy: Vašek Liška, Karel Krchňák, Milan Jelínek, Tomáš Fiedler, Ladislav Bartůněk, Jaromír Odvárka, Jaromír Gregor, Jan Vlášek, Michal Kulka, Václav Jun, Tomáš Pelc, Martin Komár, Milan Čtvrtník, Guido a Jurek (rakouská sekce) + šestičlenný doprovodný tým.

Koloběžky pojedou on-line

Tento netradiční prvosjezd budeme sledovat v našem ON-LINE přenosu, který najdete právě zde. Několik informací se zde objeví už ve čtvrtek a pátek, samotný start čeká závodníky v sobotu.

ON-LINE z trati Paříž - Roubaix

11. dubna - DEN ZÁVODU

Vážení čtenáři:
Je sobota 23:59 a náš on-line přenos z pokusu českých koloběžců zdolat trať závodu Paříž - Roubaix končí. Jsme rádi, že jste s námi mohli tento úspěch sledovat krok za krokem. Více podrobností najdete v pondělním vydání Pardubického deníku. Děkujeme všem za pozornost a našim jezdcům i jejich doprovodu za neuvěřitelnou vytrvalost a výkon i postřehy, díky kterým tento přenos mohl vzniknout.

23:52 - Vzkazy z domova: Iveta Komárová: Ano, taky děkujeme podpůrnému týmu, že vás držel nad vodou a myslím na ně. I na propocené a vlhké prádlo projde naší pračkou. Ale budu ho tam hrdě vkládat!

23:50 - Českou výpravu čeká ještě asi 20 minut jízdy autem k zaslouženému odpočinku a noclehu v hotelu. Martin Komár: Obrovský dík patří našemu podpůrnému týmu. Bez nich bychom to nedali.

Společná cílová fotografie. Dokázali to - česká koloběžecká výprava zvládla 260 kilometrů Pekla severu v čase 17 hodin, 41 minut.

23:31 - Václav Jun: Dojmy? Jedna výzva, jeden tým. Dojeli jsme všichni. Trasa dostála své pověsti. Je to skutečné peklo.

23:30 - Volá Martin Komár: Pršelo, bláto bylo. Pavé – uplně všechno, co se dalo zažít, jsme zažili. Tradiční počasí tady na té trati. Zima i slejvák. Teď jdeme odpočívat, máme dost. Do telefonu zní unaveně, ale šťastně.

23:29 - Pavel Werner: Na žádost o rozhovor s účastníkem říká: Komár nemá sílu mluvit.

23:27 - Iveta Komárová: Sedím doma v předsíni a tlemím se. Právě jsem dojela, vy též. Nesrovnatelné. Ale mám radost za vás za všechny a smekám.

23:22 - Vzkazy z domova. Iveta Komárová: Jste borci! Lucie Kolocová: Neskutečný, obrovská gratulace!!! Jan Odvárka: Kluci SUPER,SUPER,SUPER.....obrovská gratulace.. Jan Binter: Obrovská gratulace, jste borci.

23:16 - První dojmy závodníků jsou zmatené a nezřetelné. Smysl dávala pouze prohlášení: Máme dost! a něco o bělici…

23:13 - Trocha statistiky. Start 5:20 - cíl 23:01 - čas jízdy 17:41 minut. Vzdálenost 260 kilometrů. Na jeden kilometr jízdy průměrně připadá 200 odrazů to jest 52 000 za den.

Je to tam! Česká výprava pokořila trať Paříž - Roubaix. Přes 260 kilometrů, 18 hodin jízdy!

23:01 - Cíl! Je to neuvěřitelné, ale česká koloběžková výprava to dokázala. Jezdci jsou v Roubaix.

22:41 - Vašek Jun: Vodu a banán, nic ostatního nejsem schopen pozřít.

22:40 - Tomáš Werner: Jsme na cestě déle, než si pamatuju.

22:39 - Reportér Tomáš Poláček si sedl na kolo stém kilmetru, že zkusí pave. Jede pořád dál a je mu naprosto jasné, že už z kola nemůže slézt kvůli kluků. Jeden z mnoha příkladů výjimečnosti dnešního dne.

22:33 - Vedoucí dvojice vzdává svůj únik ve prospěch týmu. Do cíle míří všech 13 českých koloběžkářů jako jeden mocný peleton.
Sobota 22:30. Vedoucí dvojice vzdává svůj únik ve prospěch týmu. Do cíle míří všech 13 českých koloběžkářů jako jeden mocný peleton.

22:26 - Pavel Werner: Jsem svědkem neuvěřitelné síly lidského ducha. Kamarádství a touhy pomoci svému souputníkovi je příkladné. Tohle dojedeme jako jeden tým, byť seskládaný z mnoha individualit… Tedy zhruba za hodinu.

22:09 - Pardubický koloběžec Martin Komár: Podruhé to už asi nepojedu. Minimálně letos…

22:06 - Posledních 18 kilometrů a jsou v cíli.

21:26 - Na závěrečných 30 kilometrů se k bojovníkům připojí i Břeťa Michálek, výrobce koloběžek, jehož prototypy jsou zastoupeny i dnes v poli.

21:21 - Legendární pavé si vybírají krutou daň v podobě zpomalení tempa na minimum.

21:16 - Pavel Werner: Díky online přenosu nás sledují i fandové a kamarádi z Austrálie až po Ameriku. David Seeman, veterán koloběhu, komnetuje průběh na sociálních síti: Největší jednodenní výkon v historii koloběhu.

21:02 - Padla tma. Přichází ta nebezpečná část. Vyčerpaní mohou lehce ztratit směř na silnici. Pavel Werner: Snažím se představit si, jaká musí být láska k tomuto sportu všech zúčastněných, když dokáží zvládnout takové nepohodlí a bolest a přesto se občas po 16 hodinách i usmějí.

20:33 - Jarda Odvárka potřebuje nutně vědět, jak se hraje derby Sparta - Slavia

20:32 - Závodníci jsou na 222 kilometru. Pavel Werner: Nejpopulárnější předmět je v tuto chvíli sodokrém na dětské opruzeniny.

20:31 - Je tma. Výprava opět nasazuje blikačky. Současná spotřeba závodníků: 2 plata Redbullu, 8 kilo banánů a asi 60 baget.

20:24 - Do cíle zbývají jezdcům asi dvě hodiny. Pavel Werner: Všichni toho mají doslova plný brejle.
Do cíle zbývá posledních 60 kilometrů…

19:12 - Ještě 60 kilometrů do cíle. Někteří závodníci už chvílemi relaxují vleže vedle trati…

19:01  Pavel Werner: Pozoruji proměnu nálady. Teď už jde jen o hlavu. Na poslední občerstvovací zastávce už se borci vykašlali na iontové nápoje a dali si pivo, kolu a brambůrky… Každý se snaží vytěžit z jídla maximum

Michal Kulka, mistr světa v koloběhu: Ty kostky tě energaticky uplně vysávaj. Ruce pálí a nemůžeš vůbec otevřít ruce, jak je máš v křeči.18:35 - Konečně výpravě přeje počasí
Čeští koloběžci ve Francii. Sobota 17:30.

18:08 - Abyste měli představu, o jaký výkon jde: Závodník na kole projede trať za cca 6 hodin. Na koloběžce to trvá dva a půl krát tolik. Neporovnatelná je i námaha. Ta je zhruba o 40% vyšší, než na kole.

17:56 - Závodníci jsou právě na trati 12,5 hodiny.

17:45 - Účastníci Kick France potkali toho stejného fanouška, co před dvěma lety na Tour de France. To stálo za společnou fotku.
Už za nimi jezdí i fanoušci. Tohohle potkali už na Tour de France a nyní přijel zase.

17:30 - Pavel Werner: Vašku Jůne, jsi v pořádku? Vašek Jůn: Jojo, ale bolí to..

17:07 - Fanoušci koloběžce z České republiky podporují. Petr Werner: Celý den nám od nich chodí vyfocené kostky. Děkujeme!

17:02 - Jedním z členů support týmu je Iva Vedralová, reprezentantka ČR v atletice.

16:45 - Výprava má za sebou 180 kilometrů z 260.

16:26 - Pavel Werner: Jedno je jisté: Až se slzy a pot vysuší, zůstane v účastnících životní zážitek.

15:43 - Aktuální stav počasí: Peklo. Spustil se liják.
Počasí se zbláznilo…

14:39 - Drobné technické problémy na koloběžkách se už začínají projevovat. Nerovnosti vyklepávají matky a Jan Vlasák hlásí povolený představec.
Kostky dělají s koloběžkami své. Uvolněný představec Jana Vlasáka.

14:36 - Jezdci mají za sebou 8 kostkových úseků. Jenže je čeká ještě dalších 19… Pozice: 50.3564482,3.3827843

14:07 - Přidány nové fotografie do galerie.
Sobota 14:03. Občerstvovací pauza. Každé dvě hodiny je zastávka. Mezi účastníky vedou banány a bagety.

14:03 - Občerstvovací pauzy jsou při takto extrémní výkonu nutností. Česká koloběžková výprava staví co dvě hodiny. Každý z účastníků má svou bedýnku s oblečením, jídlo je ve formě bufetu. Vedou banány a bagety.

13:59 - Pavel Werner: Místní lidé jsou českou výpravou nadšeni. Kluci jsou skvělí a sem tam i svezou nějaké dítě pár metrů. Navíc se nám umoudřilo počasí, takže můžeme vychutnávat krásy francouzského venkova. Souřadnice 50.2861734,3.4486807

13.26 - Kolem trati lze narazit na různé zajímavosti. Zde třeba kupa hnoje korunovaná směrovkou. Francouzská pachová navigace
I takové zajímavosti jsou podél trati. Kupa hnoje s ukazatelem na vrcholku. Zřejmě pachová navigace.

13:19 - V galerii jsou přidány nové fotografie.

13:16 - Koloběžkářšká výprava má za sebou přibližně 135 kilometrů a osm hodin jízdy - polovinu plánované trasy. Souřadnice 50°16'57.4"N 3°30'23.9"E

12:58 - Na dotaz, zdali ještě jezdci mají humor jako na začátku odpovídá Pavel Werner: Jo, ale už to utichá…

12:35 - Pavel Werner: Zatím jede vše podle časového plánu. Strategie je se držet ve dvou skupinách s rozestupem jednoho kilometru tak, aby tři podpůrné vozy mohly volně menévrovat. (Auta nemohou s koloběžce všude, některé úseky si musí objíždět). Technika drží skvěle. Zatím jen pár defektů a pár upadlých matek z blatníků. Nálada je stále velmi optimistická. Jsme zhruba v polovině cesty

11:57 - V galerii najdete nové fotky z kostkových cest. Souřadnice 50.1776009,3.4361289

11:31 - V galerii najdete nové fotky z polední zastávky.

11:28 - Jezdce Ladislava Bartůňka můžete sledovat pomocí GPS mapy živě. KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ

11:17 - Nálada v týmu je očividně bojovná.Jezdec Milan Jelínek se po přestávce dožaduje další jízdy: Pojeďme už! Já u toho trpím, když zastavuju.

11:16 - Pavel Werner: Celá výprava zatím bez úrazu.

11:12 - Úseky trasy dlážděné kostkami jsou to, proč se trati říká peklo. Dlážděné cesty (neboli pavé) jsou specialitou tohoto závodu. Staré cesty dlážděné jsou dlážděné kostkami, balvany a mnohé vedou prostředkem polí. Terén je pro cyklisty vražedný a je důvodem častých pádů. O tom, jak si s terénem poradí koloběžky se naši závodníci mohli zatím jen dohadovat.

11:02 - Česká výprava je u prvních kostek poblíž Montigny-en-Cambrésis! Za sebou mají 103,5 kilometrů.
Sobota 10:55. Je to tady! První kostky.

10:15 - Obědová pauza. Podávají se francouzské bagety.

9:35 - Za půl hodiny čeká závodníky oběd. Skupina jezdců je v této chvíli asi 15 kilometrů od Belgie. Je pod mrakem a dešťové přeháňky se nad nimi střídají jedna za druhou.

7:36 -  46. kilometr závodu. Plánovaná zastávka na snídani, převléknutí a další drobnosti. Poloha: 49°45'02.5"N 3°04'08.6"E
Sobota 7:35. První plánovaná zastávka na snídani.

7:03 - Pardubický jezdec Martin Komár utrpěl první defekt pneumatiky. Zasahuje doprovodný tým.

6:43 - Průměrná rychlost po první hodině jízdy byla naměřena 19,5 kilometrů za hodinu. Zatím se daří dodržovat časový propočet cesty.
Prvních 20 kilometrů a první kontrolní zastávka.

6:39 - Asi půl hodiny vytrvale prší a začíná svítat.

5:59 - První zastávka.

5:53 - Pole českých jezdců se rozdělilo na dvě skupiny.  Jan Vlášek: Nálada zatím výborná.

5:20 - Koloběžci jsou na trati
. První kontrolní bod je čeká za 65 kilometrů jízdy. Dobrá zpráva je, že přestalo pršet.

5:05 - Start se odkládá o deset minut. V Copiegne právě začalo pršet, závodníci oblékají pláštěnky.

4:59 - Blíží se start a atmosféra se prý dá krájet.

Před sobotním startem. V Compiegne je 14 stupňů Celsia a lehký větřík.4:45 - A je to tu. Česká výprava stojí na startu Pekla severu. Čeká je přes 260 kilometrů na koloběžkách.  Závodníci hlásí 14 stupňů Celsia a lehký větřík a stoupající nervozitu. Poloha 49°25'05.7"N 2°49'47.8"E

10. dubna

22:21 - V základním táboře nastává večerka. Budíky jsou nastaveny na 3:30 ráno. Martin Komár: Jsme plni odhodlání a pozitivní nálady. Hvězdy svítí jakoby předpovídaly úspěšnou misi. Nikdo z nás si nepřipouští neúspěch. Přejeme našim fanouškům na onlinu dobrou noc.

21:16 - Výprava momentálně čeká na večeři. Dopravní prostředky budí u francouzských občanů zájem.

20:48 - Martin Komár: Stále se upozorňujeme na disciplínu. V sobotu ráno se nesmíme zdržovat a dnes dodržet večerku.

20:22 - Nervozita roste. Balí se auta na ráno. Budíček mají jezdci brzy - ve 4:15 odjíždí na místo startu.

Balení a nakládání aut na sobotu.

Startovní listina výpravy:
Vašek Liška, Karel Krchňák, Milan Jelínek, Tomáš Fiedler, Ladislav Bartůněk, Jaromír Odvárka, Jaromír Gregor, Jan Vlášek, Michal Kulka, Václav Jun, Tomáš Pelc, Martin Komár, Milan Čtvrtník, Guido a Jurek (rakouská sekce) + šestičlenný doprovodný tým.

20:17 - Česká výprava si zatím věcí a má dobrou náladu. V 5:00 hodin se 13 českých a 2 rakouští jezdci chystají vydat na trať. V místní kavárně prý byla skvělá káva.

18:00 - Česká výprava absolvovala 12,5 kilometrovou projížďku na rozhýbání. Fotografie najdete v galerii.

14:00 - Společné foto z Compiegne. Do startu zbývá 15 hodin.Pátek. Compiegne a společné foto účastníků.

13:27 - Přesun do Compiegne na společné foto

11:31 - V základním táboře naplno jede předstartovní příprava strojů na závod. Kromě technické stránky spoléhají někteří jezdci i na "okultní předměty". Podívejte se do naší galerie.

10:00 - Poslední část výpravy dorazila do základního tábora. Celá výprava je pohromadě. Souřadnice 49°24'23.6"N 3°03'12.4"E
Pátek 10:00 - Poslední část výpravy dorazila do základního tábora. Celá výprava je pohromadě.

9:47 - Čeští koloběžci zdolali trať Tour de France. Nyní vyrážejí na Peklo severu. Chcete vědět od čeho jdou? Podívejte se na jejich video na konci článku.

8:10 - Zbývá 20 hodin do startu. V základním táboře v Attichy je krásných 4,5°C.

7:04 - Třetí část výpravy hlás východ Slunce. Poslední skupina se nachází 345 kilometrů od Paříže. Souřadnice 49°11'01.7"N 6°14'30.8"E

9. dubna


23:24 - V Praze se k výpravě připojil mistr světa Michal Kulka a poslední část výpravy míří na Plzeň. V pařížském základní táboře už je po večerce. Pro dnešek končíme s přenosem. Dobrou noc.

22:04 - Ve vybudovaném základním táboře ve Francii prý vládne dobrá nálada a optimismus.

21:10 - Poslední část výpravy vyjíždí z Pardubic, směr Praha, Plzeň, Francie.

19:20 - Třetí část české výpravy se vydá na cestu z Pardubic dnes večer.

19:00 - První dvě české posádky jsou již na cestě z Prahy směr Paříž. Rakouská část výpravy se již ohlásila z Paříže.

Čeští koloběžci zdolali trať Tour de France. Nyní vyrážejí na Peklo severu. Podívejte se:

t=138#

Autor: Jiří Sejkora

7.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Optometrista 25 000 Kč

Optometristé Optometrista/optometristka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice., Oční klinika OFTEX příjme optometristu - nutné vzdělání nebo praxe v oboru. , Mzda od 25000,-Kč do 27000,-Kč (po zaučení)., Zaměstnanecké výhody: Sportovní program, Místo je vhodné i pro absolventy. , První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Mudr.vladimír korda, ph.d. - provozovna, Rokycanova, č.p. 2798, 530 02 Pardubice 2. Informace: David Španiel, +420 777 774 966.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 500 Kč

Lektoři dalšího vzdělávání Lektro/ka účetního programu POHODA. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice, Firmení kurz pro zaměstnance účetní firmy se zaměřením na účetní program POHODA v rozsahu deseti celodenních školení (jeden den školení 8 hodin)., , Odpovídající vzdělání a praxe v oboru podmínkou. Odměna za den školení činí 4000 Kč. V případě zájmu zašlete životopis na hr@vzdelavanimetis.eu, do předmětu e-mailu uveďte "Kurz programu POHODA - Pardubice".. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - pracoviště jana zajíce, Jana Zajíce, č.p. 708, 530 12 Pardubice 12. Informace: Alena Svobodová, +420 604 500 052.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 17 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti zubní techniky, ortotiky a protetiky Provozní asistent/ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Přelouč, Znalost ruského a ukrajinského jazyka. , Pracovní pozice je vhodná i pro absolventy, První kontakt emailem. Pracoviště: Mudr. ilona součková, Hradecká, č.p. 1383, 535 01 Přelouč. Informace: Ilona Součková, .

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 20 000 Kč

Obchodní zástupci Obchodní zástupce/zástupkyně - prodej hliníkových profilů. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ALUCAD Bohemia, s. r. o. byla založena v roce 2009. Navazuje na tradici předního internetového prodejce hliníkových profilů - firmy ALUNET.cz. Dodáváme především zakázkové výkresové hliníkové profily pro nejrůznější použití, od velkých odběrů až po menší zakázky., Počínaje rokem 2011 jsme se stali distributorem stavebních systémů Cortizo pro ČR., , Pracovní náplň, " Komunikace s klienty., " Vyhledávání nových obchodních příležitostí v rámci ČR., " Vypracování nabídek, prezentace a prodej AL výkresových profilů, " Uzavírání objednávek a smluv., " Komplexní péče o zákazníka v průběhu celého obchodního vztahu., Očekávané znalosti a dovednosti, " praxe v prodeji výhodou, " znalost práce na PC, " znalost AJ výhodou, " řidičský průkaz sk. B, " odolnost vůči stresu a zvládání vysokého pracovního tempa, " pozitivní přístup, zdravé sebevědomí, nadšení pro obchod, " časovou flexibilitu, " zodpovědný a pečlivý přístup k odváděné práci, " ochotu učit se nový věcem, " komunikační dovednosti a příjemné vystupování, " spolehlivost a loajalitu, " trestní bezúhonnost, Co vám nabídneme, " po dobu 4 měsíců fixní plat, poté fix + provize z uzavřených obchodů, " možnost osobního rozvoje, " služební vůz, telefon a notebook v závislosti na odpracované době, , Zaměstnanecké výhody: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Sleva na firemní výrobky/služby, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Zahraniční pracovní cesty, Vlastní organizace náplně práce, Rozjezd zcela nového projektu. Pracoviště: Alucad bohemia s.r.o. - provozovna i, Jana Zajíce, č.p. 712, 530 12 Pardubice 12. Informace: Lucie Tikalová, +420 469 631 113.


Radní pro kulturu a vedoucí odborů kultury Rady Asociace krajů si v Pardubicích prohlédli automatické mlýny.
8

Unikátní pardubické mlýny se promění nejen v galerii

Ilustrační foto

Přeloučská sokolovna si „zahraje“ v novém českém filmu

V aquacentru vystaví dětská výtvarná díla

Pardubice – Výtvarná díla žáků pardubických škol, která vznikla při soutěži o nejkrásnější motiv pohádkové postavy během filmového festivalu Febiofest, budou k vidění v Aquacentru Pardubice.

Zlato a stříbro z křivolakých uliček Tábora

Tábor – Husité z Lokomotivy… Zlato a stříbro si přivezli pardubičtí orientační běžci z MČR ve sprintu, který hostilo historické centrum husitského města.

Budeme první cestovatelé, co do Moskvy přijedou na pionýrech

Orlickoústecko – Všude dobře, tak co doma… Michala France a Martina Gregora spojuje láska ke starým českým motocyklům Jawa. Na fichtlech projeli dvacet států a za týden je čeká cesta dlouhá 5500 kilometrů a 30 dní do Ruska a Černobylu. Stanou jako první cestovatelé na Jawách na Rudém náměstí v Moskvě a psali i ruskému prezidentovi Putinovi.

Východočeské divadlo hraje na Kunětické hoře. Chystá premiéru

Pardubice – Herci Východočeského divadla Pardubice zahájili letošní sezónu plenérových představení na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT