Vstoupit dvakrát do stejné řeky? A proč ne hned třikrát! Pardubičtí hokejbalisté se znovu střetnou v play off extraligy s Mostem. Vítěz této série postoupí do bojů o zlato. Trenér „autosklářského" týmu JIŘÍ MAŠÍK (na snímku) tuší, že tvrdosti protivníka musí čelit rychlostí. Zkrátka rabiátům pláchnout…

Jak náročná byla čtvrtfinálová série s Ústím nad Labem?
Všechny čtyři zápasy byly těžké. Dva skončily rozdílem jednoho gólu, jeden dokonce až v nájezdech a jen jeden jsme vyhráli o tři branky. Velmi dobře jim zachytal, hlavně v Ústí, brankář Banda. Hráli na nás hodně tvrdě. V prvním utkání jsme přišli o tři hráče. Čtvrtfinále, které jsme vyhráli 3:1, nás opravdu stálo hodně sil.

V semifinále vás čeká Most. Co očekáváte od této série?
Říkali jsme si, že jsme přešli přes jednoho tvrdého soupeře a dostali jsme ještě tvrdšího (směje se). S Mostem se známe dokonale. Za poslední dva roky jsme s ním hráli šestnáctkrát. Hrají hodně tvrdě, my musíme zase vytáhnout naše zbraně v podobě pohybu a rychlosti. Kluci jsou natěšení věřím, že sérii zvládneme a postoupíme do toho vysněného finále. Tým za poslední čtyři roky velmi vyzrál. Letošní zápasy s Ústím jsme super zvládli psychicky, za což jsem tým pochválil.

Jaký je zdravotní stav týmu po „jatkách" s Ústím?
Bohužel pro Honzu Gabriela i Matouše Ingršta sezóna skončila. Gába je po operaci, tváři mu „zkrášlují" destičky a šrouby. Maty má pravděpodobně poškozené vazy v koleni a čeká na magnetickou rezonanci. Tomáš Skřivánek také ještě není stoprocentně fit, tak uvidíme jestli ho o víkendu zapojíme. Naopak se z marodky vrátil Lukáš Vlasák a začal trénovat i Filip Pecina, který byl ve stavu nemocných od ledna.

Můžete pustit naše čtenáře do „kuchyně", kde se připravoval tým na víkendové dvojutkání s Mostem?
Jistě. Jelikož soupeř hrál rozhodující pátý duel ještě minulý víkend, měli jsme čtrnáct dní zápasové volno. První týden, byl klidnější, protože ten víkend v Ústí byl hodně náročný. V úterý jsme měli volnější trénink, ve čtvrtek jednotku zpestřili a odlehčili nějakými soutěžemi. Pak jsme chvilku poseděli a tmelili tým. V neděli jsme dali výběh a turnaj ve fotbálku. Tento týden, už pilujeme věci speciálně na Most a semifinále. Tímto bychom chtěli pozvat fanoušky do naší arény, kde pro ně bude připraveno i několik překvapení.