Čeká je totiž domácí i světová konfrontace. Obhajují prvenství v Českém poháru a chystají se také na Světový pohár. Jejich trenér JIŘÍ MAŠÍK se stejně jako hráči na obě akce těší.

Před čtrnácti dny skončila atletická část letní přípravy týmovým soustředěním v Krkonoších. Jak jste s první fází spokojen? A v čem byla jiná?
Přípravu měl na starosti kondiční trenér Tomáš Hák a z jeho pohledu panovala jen spokojenost. Loňská sezona se hodně protáhla, proto jsme letos suchou přípravu protáhli, aby si kluci od hokejek odpočinuli.Vrchol přípravy byl na soustředění na Richterových boudách. Musím říct, že předčilo mé očekávání. Krásné prostředí, ubytování i strava super a navíc ty krásné kopečky (směje se) . Tomáš to měl výborně připravené. Všichni si mákli a navíc jsme si to užili. Byli tam s námi i přítelkyně a manželky s dětmi,takže pohoda. I když tedy jen ve volnu, jinak se trénovalo čtyřikrát denně a bylo to náročné.

Jak se vám v době dovolených zamlouvala docházka?
To je jediná věc, která mě trochu mrzí. Chodilo nás sice dost, ale v Pardubicích jsem zvyklý na větší počet. Ale chápu, že se do toho promítly dovolené a pracovní vytížení. Celkově jsem spokojený a věřím, že fyzická připravenost bude opět naší výhodou.

Teď se již druhým týdnem schází Autoskláři na hřišti. O víkendu vás čeká první letní vrchol v podobě finále Českého poháru. Obhajujete prvenství, soupeři po vás půjdou, takže se musíte důkladně připravit. Co vy na to?

Nakonec jsme nástup na hřiště malinko posunuli, abychom měli o dva tréninky navíc. Reprezentanti byli ve Strašecím, takže vynechali trénink. Kluci jsou ještě rozlítaní, tak abychom něco natrénovali.V tomto týdnu jsme se ovšem scházeli už ve dvaadvaceti lidech. Tak věřím, že forma půjde rychle nahoru. Na Český pohár nemůžeme jet s jiným cílem, než ho obhájit. Ostatní týmy mají trošku výhodu, že jsou rozehrané z kvalifikace. Nicméně já věřím, že si kluci uvědomují o co hrajeme. A porveme se o vítězství.

Další týden vás čeká World Cup. Loni jste skončili ve čtvrtfinále, s jakými plány cílem jedete na tu to hokejbalovou Ligu mistrů?

V první řadě se do Nitry všichni moc těšíme. Je to zase klubový vrchol. Složení účastníků vypadá super, takže se bude určitě na co koukat. Jsme rád, že máme ve skupině soupeře ze čtyřech zemí, takže si vyzkoušíme zase jiné styly hokejbalu. V tak silné konkurenci, to bude strašně náročné, nicméně rádi bychom se probojovali do semifinále. A pak se uvidí. Loni jsme načerpali nějaké zkušenosti , které chceme zúročit. Jenže…

Povídejte, co máte na srdci?

Moc nechápu možnost posílit tým o pět hráčů.Vybrat pět nejlepších kluků z jiných klubů, to mi nepřijde úplně fér. Ale je to tak dané, tak se s tím musíme nějak vypořádat.

Prozraďte, jak se oproti loňské sezoně změnilo složení kádru a plánujete ještě nějaké posílení?

Většina kádru zůstala stejná. Skončil Zdenda Hodr, Miloš Kamaryt přešel do béčka. Filip Forstl je po plastice kolene,takže je minimálně na půl roku mimo. Dlouhodobě je také zraněný Petr Urban. Do áčka se nastálo posunul brankář David Stárek a zkoušíme Michala Válka z České Třebové. Už u nás hrál a nyní plánuje stěhování do Pardubic. A samozřejmě se do přípravy zapojují dorostenci.