Sluší se rozhodně začít odcházejícím trenérem. Felipe Conde se loučí s Athénámi východních Čech po sedmi letech, ve kterých dokázal svůj tým dovést ke třem mistrovským titulům a jednomu vítězství v základní části (v kovidovém ročníku), kdy se nehrálo následné play off. Informaci pro klubový web potvrdil i předseda FK Chrudim František Tichý: "Na úterní schůzce jsme se s Felipem nedohodli na několika bodech a naše spolupráce tak bohužel končí. Děkuji mu za práci odvedenou pro náš klub a věřím, že se mu bude ve futsalové kariéře nadále dařit.“

Brazilský trenér, kterému se nedávno narodilo dítě, bude na Českou republiku a konkrétně Chrudim vzpomínat jen v tom nejlepším: "„Jednalo se o krásné období v chrudimském klubu, který jsem se naučil za sedm let milovat. Nastoupit sem bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem ve své kariéře učinil. Kromě vítězství a úspěchů jsme vytvořili v týmu skvělé pracovní prostředí, na což jsem velmi pyšný. Děkuji všem fanouškům, kteří nás podporovali, moc si toho vážím. Bude mi chybět město, země i přátelé, které jsem si tu během svého působení našel. Přeji všem hodně štěstí a zdraví, vždy budu velký fanoušek klubu.“

Pro Matěje Slováčka byla prohra ve finále velká rána.
Slováček: Měli jsme nejkvalitnější tým, ale vůbec jsme nenačasovali formu

Brazilský lodivod však není jediný, který se s nejúspěšnějším futsalovým týmem v České republice loučí. Na svém instagramovém účtu potvrdil svůj odchod i Torres a dlouholetá opora Martin Doša.

"Momentálně je pro mě tato etapa života na konci. Zažil jsem šest roků v tohle klubu, šest roků výher, proher, vzestupů i pádů. Nebylo to vždy jednoduché, ale zvládli jsme spolu všechno. Jsem moc rád, že jsem mohl být součástí kolektivu a mohl poznat tolik skvělých lidí, ze kterých se časem stali i přátelé a rodina," říká ve svém vyjádření slovenský reprezentant. 

František Tichý je předsedou FK Chrudimi už od jeho založení a je tučným písmem podepsán pod úspěchy tohoto velikána.
Tichý se těší na Ligu mistrů, ale zároveň musí řešit, kde jeho Chrudim bude hrát

Martin Doša však nezapomněl ani na fanoušky, které zmiňuje a bude na ně vzpomínat jen v tom nejlepším: "Obrovské poděkování patří našim fanouškům, kteří mě podporovali počas celého období a hnali mě vždy dál a dál. Je mi líto, že jsem neměl možnost se s vámi rozloučit. Jste úžasní a každý klub by si takové fanoušky měl přát. Nikdy nevíme co nás čeká, takže neříkám sbohem, ale zatím jen naviděnou. Věřím, že se naše cesty opět zkříží."

V klubu dle dostupných informací končí i brazilské opory Dudu a Capinha.