První posilou je osmadvacetiletý brazilský brankář s italským pasem. Tím není nikdo jiný než Victor Espindola. Mladší bratr Carlose, který v Chrudimi půl roku působil. 

Kariéra hráče: 2018 – Florianópolis Futsal (Brazílie), 2019 – Lazio (Itálie), 2020 – Elche (Španělsko), 2021 – O Parrulo Ferrol (Španělsko), 2022-2023 – Uruguaianense (Brazílie).

Victor EspindolaVictor EspindolaZdroj: FK Chrudim

Druhým hráčem, který zamířil do chrudimského kádru je dvacetiletý Brazilec Vincenzo Fantti se zkušenostmi z reprezentace U20. Chrudim je jeho první štací mimo rodnou zemí. Tento pivot se vyznačuje robustní postavou, kterou má díky tomu, že pomáhal celý život svému otci v lese. 

Kariéra hráče: 2021-2022 – Imbituba (Brazílie) – 6 zápasů, 2 branky, 2023 – Uruguaianense (Brazílie) – 21 zápasů, 7 branek.

Vincenzo FanttiVincenzo FanttiZdroj: FK Chrudim

Třetím do party "Kanárků" je univerzál Igor Martins. Jedná se o jednadvacetiletého Brazilce, který působil v týmu Vasco de Gama. Poslední rok působil v kazašském Kairatu Almaty.

Igor MartinsIgor MartinsZdroj: FK Chrudim

Co řekl k novým posilám trenér Alecio?

Ohledně nových hráčů, snažili jsme se přivést hráče na posty, které jsme potřebovali doplnit a dát nám tak více možností. Hledali jsme obránce, pivota a brankáře, zatím je samozřejmě nemůžu stoprocentně hodnotit, protože tu jsou krátce, ale už jsme analyzovali jejich způsob hry v jejich bývalých klubech.

Obránce Igor je takticky inteligentní hráč, který funguje dobře v obranné fázi a má dobrou přihrávku, ta nám pomůže v držení míče a organizaci hry.

Pivot Vincenzo je silný, dobře drží míč v útoku a má dobrou techniku, přichází jako nejlepší střelec svého týmu a věříme, že nám právě pomůže se střílením branek. Pivota jsme se rozhodli přivést, protože potřebujeme i odlišné herní styly a mít tak více herních možností.

Brankář Victor, přestože je vysoký, má dobrou pohyblivost a má dobré vykrývání míče, má dobré přihrávky rukou a také dobře hraje nohama.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek