UEFA Futsal Cup
Základní skupina


Zimní stadion Chrudim 

Pondělí 28. září – 17.00:
Hurtap Leczyca – FK Nautara Kaunas.
19.30: FK Era–Pack Chrudim – FK Nikars Riga.

Úterý 29. září – 17.00:
FK Nikars Riga – Hurtap Leczyca.
19.30: FK Era–Pack Chrudim – FK Nautara Kaunas.

Čtvrtek 1. října – 17.00:
FK Nautara Kaunas – FK Nikars Riga. 19.30: Hurtap Leczyca – FK Era–Pack Chrudim.

Ač se jedná o významnou událost českého futsalu, Česká televize nenašla ve svém programu místo přiblížit zápasy UEFA Futsal Cupu široké divácké veřejnosti. Sportovní příznivci Pardubického kraje by však právě proto měli ve velkém počtu příjít přímo na stadion a svými hlasivkami vyjádřit podporu českému zástupci na cestě za postupem.

Kádr Era–Packu se dává zdravotně dohromady, šrámy doléčují Tomáš Bouška, Marek Kopecký a Michal Mareš. Otazník visí nad startem opory mužstva Romana Mareše.

„Pokud nebude stoprocentně fit, tak se asi budeme muset bez něj obejít. Rozhodně nechceme, aby se jeho svalové zranění zhoršilo a prodloužilo jeho absenci v mužstvu,“ míní trenér Ota Stejskal.

Brazilská posila Cacau poznamenal: „Čekají nás těžcí a houževnaní soupeři. Rozhodně chceme postoupit. Těším se na zdejší zimní stadion, kde jsem si zahrál již před dvěma lety a moc se mi tam líbilo,“ sdělila brazilská hvězda v dresu Era–Packu.

Vstupenky na dvojzápasy v hodnotě 60 a 30 Kč jsou v prodeji. Domácí prostředí by mělo být pro českého mistra hnacím motorem za postupem.

FK Era–Pack Chrudim je hostitelem jedné ze skupin základního kola UEFA Futsal Cupu. V sázce jsou dvě postupová místa

Pardubice, Chrudim/ Tým FK Era–Pack Chrudim je již pět let chloubou českého futsalu. Pět mistrovských titulů znamenalo zároveň pět pořadatelství základních skupin UEFA Futsal Cupu.

Ten letošní se uskuteční od pondělí 28. září do čtvrtka 1. října. Dějištěm této mezinárodní akce bude opět chrudimský zimní stadion. Era–Pack Chrudim je aktuálně desátým týmem Evropy, a proto lze očekávat značný divácký zájem.

„Příprava turnaje byla stejná jako v minulých letech, hráči, rozhodčí i delegáti by zde měli být spokojeni,“ sděluje ředitel turnaje Luboš Kubík. Prezident Era–Packu Chrudim František Tichý nastínil klubové záměry. „Strategie klubu je taková, že chceme prorazit i na evropské scéně, proto si klademe nejvyšší cíle. V příštím týdnu doma postoupit do Elite Round a posléze se poprat i o Final Four.

Prvním turnajovým soupeřem Era–Packu bude FK Nicarsa Riga (Lotyšsko). V předkole přešla Riga přes estonský Sillamäe, srbský Leotar Trembinje a německý Panthers Köln.

Druhým soupeřem bude lFK Nautara Kaunas (Litva). Doma vyřadil Mardriu (Andorra), KF Tirana (Albánie) a White Eagles (Anglie).
Třetím soupeřem bude polský Hurtap Leczyca, který bude mít premiéru na evropské scéně.

Era–Pack zve diváky do hlediště, kde budou mít perfektní servis, projekci na velkoplošné obrazovce s možností vidět opakovačky akcí i gólů.
„Přijďte povzbudit a vytvořit bouřlivou atmosféru.“

Stejskal: „Naší devízou by měla být zkušenost“

Pardubice/ V pondělí vstoupí futsalisté Era–Packu Chrudim do UEFA Futsal Cupu 2009. Horečka stoupá. Trenér OTA STEJSKAL (na snímku) nám sdělil několik informací před futsalovým svátkem.

Váš tým je oproti loňsku zkušenější a zdá se být i silnější. Postupové cíle jsou asi zřejmé.

Ano, je to tak, jsme zkušenější, některé herní situace bychom měli umět řešit lépe než loni. Angažováním posil by se měla zvýšit údernost mužstva a já věřím, že tomu tak bude. Také sázíme na týmový duch, což však byla naše devíza již v loňském roce.

Kterého ze tří soupeřů považujete za nejtěžšího, určitě o nich máte nezbytné informace?

Informace o soupeřích máme, osobně v tomto týdnu mě nejvíce zajímá náš první soupeř Nikars Riga. Věnuji mu patřičnou pozornost, protože na výsledku úvodního zápasu vždy hodně záleží. Při výhře se mužstvo snadněji dostane na vítěznou vlnu. Při prohře tomu bývá naopak. Zbývající týmy uvidíme v Chrudimi přímo. Který bude nejtěžší, to poznáme.

V uplynulém týdnu měli již hráči plnou hlavu UEFA Futsal Cupu. Projevilo se to na tréninku?

V tomto týdnu je již skladba tréninků zaměřena na pilování různých herních a standardních situací, zvýšené úsilí po hráčích nepožaduji. Každý chce být co nejlépe připraven a jsem rád, že všichni aktivně přistupují k nepopulárním činnostem i k doléčení vlastních šrámů…

Zápasy základní skupiny se hrají na palubovce položené na chrudimském zimním stadionu. Je to pro hráče jiné než utkání v hale?

Zápasy na zimním stadionu mají pro naše hráče zajisté zvláštní kouzlo. Zvláště, když přijde „plný dům“ a vytvoří se bouřlivá atmosféra. Všichni hráči, kromě Brazilce Maxe, na zimáku již hráli, takže by v tom neměl být vůbec žádný problém. Hlavně, abychom v pondělí byli zdravotně v plné síle, to je podle mého to nejdůležitější.