Chomutov do nejvyšší futsalové soutěže v České republice postoupil v loňském ročníku a jako nováček je velikým překvapením. Hned šestkrát totiž dokázal zvítězit. K tomu ale přidal Baník i šest proher a se ziskem osmnácti bodů mu patří velmi povedená pátá příčka. Zajímavý je však pohled na celkové skóre dnešního soupeře Chrudimi. 52 vstřelených branek jej řadí do solidního průměru, avšak 78 inkasovaných jej odsuzuje na druhý nejhorší tým soutěže, hůře je na tom jen beznadějně poslední Olomouc.

V odehraných zápasech Chomutov sice již dokázal schytat několik pořádných debaklů, jimž vévodí 18:0 hned v prvním kole v Plzni, ale také úspěšně zvládl řadu vyrovnaných střetnutí, jako třeba doma s Libercem (8:7), s Kadaní (8:6), se Žabinskými Vlky (8:7) nebo v Mělníku (4:6) či v Liberci (0:2). Zajímavostí určitě je, že ve většině těchto zápasů o poločase prohrával, aby ve druhém nepříznivý stav zvrátil.

Chrudimští zvládli odplatu za poslední prohraný zápas a Plzeň doma deklasovali sedmi brankami.
Chrudimští futsalisté si smlsli na Plzni. Výhru řídili matadoři i čerstvé posily

První vzájemné měření sil Chrudimi s Chomutovem mělo naopak přesně opačný průběh. Desátého září drželi Severočeši v heřmanoměstecké sportovní hale po poločase nerozhodný stav 1:1 a nepůsobili vůbec špatně. Po změně stran ale nezachytili nástup svěřenců trenéra Alecia a nakonec schytali devět branek (9:2), o což se nejvíce přičinili svými hattricky Dominik Balog a Pavel Drozd.

Chrudimští se po pondělním vítězství pevně usadili na první příčce tabulky a rozhodně nebudou chtít nějakou zbytečnou bodovou ztrátou zavdávat soupeřům příčinu k jejich stíhání. Proto jedou na sever s odhodláním neponechat nic náhodě a bezpečně si odvézt všechny body. Jisté je, že jim v tomto snažení nepomůže obránce Tomáš Koudelka, kterého čeká jednozápasová stopka za čtyři žluté karty.