Chvaletice zaskočily litomyšlské volejbalisty

Litomyšl - Voslabené sestavě bez dvou hráčů základu (Menc, Vodehnal) klopýtli zdejší volejbalisté vsobotním dvojzápase krajského přeboru I. třídy. Vdramatické pětisetové bitvě podlehli Chvaleticím a připsali si druhou porážku vsezoně, naštěstí ji však vodpolední odvetě dovedli napravit.

10.12.2007

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Novotný

Litomyšl– Chvaletice 2:3

(19,–17, 16,–20,–15)

Přes výše zmíněné absence začali domácí první duel dobře a spřevahou získali úvodní sadu, když si proti chybujícímu soupeři vypracovali bezpečný náskok. Druhý set nabídl vyrovnanější podívanou a hezké výměny na obou stranách. Dlouho se nikomu nepodařila výraznější bodová šňůra, až za stavu 13:13 utekli hosté na rozdíl tří a poté až šesti bodů. Domácí vtěchto fázích nedokázali položit balon na zem a soupeř ovládl palubovku. To platilo také na počátku třetího setu, ale domácí zabojovali zejména při obraně vpoli, ztrátu dotáhli a nejen to, znovu otočili vývoj skóre ve svůj prospěch, když vdůležitých momentech zabral na smeči Tuček a vpoli se blýskl pěknými zákroky Radimecký.

Čtvrtý set, to byla bodová přetahovaná, vníž byla Litomyšl stále těsně napřed, ale vkoncovce se nevyhnula chybám na příjmu a protivník si šanci na tie–break nenechal vzít. Vněm domácí neustále prohrávali, dokonce už 7:10, ještě však stačili vyrovnat. Poté ale sedmkrát stahovali jednobodové vedení hostů– šestkrát se jim to povedlo včetně dvou mečbolů, posedmé však byla Kadlec vútoku zablokován a bylo hotovo. Boj to byl napínavý a kvalitní, štěstí se přiklonilo ktýmu Energetiku.

Litomyšl– Chvaletice 3:1

(–22, 18, 21, 23)

Do odvety šli domácí svědomím, že pouze vítězství jim zaručí nejhůře bodovou rovnost stabulkovými konkurenty zHnátnice. Vprvním setu se však trápili, pustili soupeře snadno do vedení, které pracně stahovali, aby vzápětí znovu nechali hosty utéci. Druhá sada, to už bylo oněčem jiném. Litomyšlští zpřesnili hru, častěji se dostávali přes chvaletické bloky, svoji roli sehrál ikvalitnější servis. Třetí set pro sebe rozhodli vjeho střední části, náskok 21:16 sice hosté ještě zkorigovali, jenže vkoncovce se domácí konečně pořádně trefili do smeče a přiblížili se kvítězství. Ktomu kráčeli ve čtvrtém setu pevným krokem, mírné, ale stálé vedení nepustili zruky. Hosté dokázali dotáhnout na 23:22, ale za tohoto stavu skončil jejich blok vtěsném autu a druhý mečbol K. Novotný proměnil.

Sestava: Fiala, Kadlec, Jindra, R. Novotný, K. Novotný, Tuček, Radimecký. Po týdnu tedy Litomyšl opouští první místo, díky lepšímu poměru setů se do vedení vrátila Hnátnice. Poslední utkání vtomto roce sehraje celek ze Smetanova rodiště příští sobotu na půdě béčka Ústí nad Orlicí.

10.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Martin Kolovratník.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

Děti, rodiče a učitelky se sešli na Kloboukovém bále

Pardubice - Mateřská škola nábřeží Závodu míru v Pardubicích připravila první akci v letošním roce, na které se setkali rodiče, děti a zaměstnanci školky.