Nedoporučuje se v těchto dnes jezdit do Pardubic! Přesněji řečeno do ulice Dašická. A teď nemáme na mysli dopravní uzavírku, kterých je v krajské metropoli nespočet. Ve zmíněné ulici stojí hala, ze které se stává nedobytná tvrz. Viďte hráči Nymburku… A nařezáno v ní dostaly Prostějov i Brno. Jak se k tomu postaví v utkání o první místo Děčín? Určitě bez bázně a hany, neboť ani Válečníkům v letošní sezoně sebevědomí nechybí.

Dnes 18.00: BK JIP Pardubice (2. místo) – BK Armex Děčín (1. místo), hala Dašická.
V prvním kole prohráli Severočeši překvapivě a smolně o jediný bod v Kolíně, ovšem od té doby se nesou na vítězné vlně. Podařilo se jim například dobýt horkou palubovku Opavy.

„Děčín se už dlouhodobě prezentuje v nejvyšší soutěži obrovským nasazením a bojovností. Stejně jako minulý pátek proti Nymburku, ani tentokrát si nemůžeme dovolit nic podcenit. Nesmíme vynechat jediný souboj, musíme se prát o každý neutrální míč. Zkrátka je potřeba hrát s absolutní koncentrací a maximálně naplno. Od začátku až do konce," má jasno asistent pardubického trenéra Tomáš Bartošek.

Válečníci sázejí na stabilitu v sestavě a stejně jako po „staletí" na kolektivní výkon.

„Děčínský tým se příliš nezměnil. Přesto doznal určitých změn, zejména příchody Šišky a nedávno i Pomikálka. Oba to jsou kvalitní hráči. Šiška je už zkušený rozehrávač, protože v Brně bral velkou minutáž. Právě tam získal herní jistotu a dnes je to stabilní hráč nejvyšší soutěže. Pomikálek je velmi kvalitní střelec a také výborný atlet. Podle dosavadních výsledků Děčína lze soudit, že oba dva do týmu výborně zapadli," míní Tomáš Bartošek.

Jeho tým se musí po slavném pátku 6. listopadu vrátit z výšin na zem. Pokořením českého obra si velmi polepšil v procentuální tabulce, když naopak Nymburk bude na letošním formátu nejvyšší soutěže tratit.

„Pro nás byla výhra nad Nymburkem cenná ještě v jednom ohledu. Napravili jsme naše prohry ve Svitavách a doma s Opavou. Pomůže nám to hlavně proto, že Nymburk nebude moc prohrávat a nám to jenom vylepší skóre. Pro nás to bylo sice velké vítězství, ale tímto to nekončí. Jak se stává, po velkém vítězství přichází špatné výsledky. Tomu my chceme dnes zabránit a zvítězit i nad Děčínem," vyhlašuje pardubický pivot Radek Nečas.

Dvě trefy v podobě skolení Prostějova a Nymburka se již Bekse podařil. Dotáhne hattrick a připíše si skalp i třetího velikána českého basketu?