V prvním poločase se oba týmy předháněly v nepřesnostech jak ve hře tak v koncovkách útoků. Hostům se hlavně v úvodním kvartálu zoufale nedařila střelba, a tak Beksa odskočila. Ústí v součtu se druhou čtvrtinou nedalo deset minut koš ze hry, pak se ale zásluhou trojkového větru dokonce dostalo do dvoubodového plusu. Jejich vedení však mělo jepičí život. Po přestávce domácí opakovaně natahovali náskok na deset a víc. Sluneta ho opakovaně umazávala. V dodatkové soutěži nakonec měli navrch Pardubičtí.


BK JIP Pardubice – Sluneta Ústí nad Labem 82:67 (18:11, 35:31, 58:48). Body: Benjamin 15, Švrdlík a Kohout po 14, Jackson 12, Půlpán 8, Williams 7, Nečas a Potoček po 4, Škranc a McGaughey po 2 – Svejcar 14, Wallace a Pecka po 10, Wisseh 9, Šmíd a Šotnar po 8, P. Houška 4, David 3, Šteffel 1. Rozhodčí: Blahout, Salvetr, Karafiát. Fauly: 19:20. Trestné hody: 19/13 – 22/18. Trojky: 5:7. Doskoky: 55:29. Diváci: 679.

Levell Sanders (trenér Pardubic):
"Jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli. Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli, ale ve druhém poločase se náš výkon zlepšil. Důležité bylo, že jsme už neměli tolik ztrát jako v prvním poločase, a také fakt, že jsme zrychlili naši přechodovou fázi. Celkově jsme do druhé půle vložili více energie, ale i v tomto směru musíme být stále lepší a lepší."

David Škranc (hráč Pardubic):
"Během zápasu jsme měli trošku útlum, kdy Ústí dalo i těžké střely a dotáhlo nás, ale jich bylo málo a naším cílem bylo je uběhat. Ve druhém poločase jsme více běhali jsme dopředu a to rozhodlo."

Antonín Pištěcký (trenér Ústí):
"Přijeli jsme do Pardubic s nějakým plánem a cílem. Když pominu detaily, připravovali jsme se na sílu domácích na útočném doskoku a na jejich rychlý přechod do útoku. Myslím si, že v prvním poločase jsme přechodovou fázi zvládli zastavit a to nám pomáhalo, protože jsme nebyli příliš efektivní při střelbě zvenku. Do poločasu jsme se nějakým způsobem drželi, nicméně jsme přišli o Pavla Houšku, což se projevilo ve druhém poločase. Pardubice v plné sestavě ukázaly svoji sílu. Daly ve druhé půli tuším 16, 18 bodů z rychlého přechodu a my už jsme zkrátka nestačili."

Martin David (hráč Ústí):
"Dneska jsme bohužel museli nastoupit v okleštěné sestavě, bylo poznat, že jsme měli méně sil než soupeř. Když se k tomu přidala nepříliš úspěšná střelba za 3 body, tak to rozhodlo. Myslím, že jsme byli na soupeře připraveni a ničím nás nepřekvapil, ale byli lepší v důrazu a doma jim to víc padalo."

Ilustrační foto
Žáci nevyzráli pouze na Maďary