V chorvatském Umagu se uskutečnilo MS pro hráče nad šedesát let. V kategorii v ještě o pět let starší startoval také pardubický tenista Radovan Čížek. A v konkurenci 117 hráčů vybojoval výtečnou druhou příčku. Právě ta mu zajistila stejné pořadí i po konci sezony.

Na ntukových kurtech v Umagu absolvoval šest zápasů, z toho pět vítězných.

„Do semifinále jsem prošel hladce. Všechno po výhrách ve dvou setech,“ podotýká Radovan Čížek.

V další „rundě“ ale narazila turnajová pětka na nasazenou jedničku.

„Střetl jsem se s Francouzem Renóltem a byla to obrovská bitva, která trvala dvě a tři čtvrtě hodiny. Nakonec jsem zvítězil 3:6, 6:4, 6:4. Hrálo se v teplém počasí, takže to byla docela masáž,“ směje se Čížek.

Vyvrcholením kategorie nad 65 let byl souboj, jehož vítěz opanoval letošní rating.

Ve finále mě čekal Raijmakers, se kterým jsme do té doby jednou ve třech setech vyhrál a jednou také ve třech setech prohrál. Rovněž nyní se jednalo o vyrovnaný duel, kdy jsem na něj nakonec nestačil a podlehl mu 6:4, 3:6, 3:6. Strávili jsme na kurtu dvě hodiny dvacet minut.“

„Zradil mě první servis a nezvládl jsem posledních dvacet minut. Sice jsem soupeře hned v úvodním gamu třetí sady brejknul, ale svůj servis jsem nepotvrdil. A pak už to nebylo dobré. Přiznávám, že jsem na něj neměl.“

„Holanďan se stal zaslouženě jedničkou, protože letos vyhrál, co se dalo. Já jsem poskočil na druhou příčku, takže jsem spokojen,“ konstatuje pardubický veterán.

V letošní sezoně startoval na pěti turnajích, přičemž povinný počet jsou čtyři.

„Tři jsem vyhrál a jednou jsem kvůli zranění nohy prohrál,“ dodává Čížek.