Cöger se mazlí se zlatem, Lenka Štěrbová v bronzu

Pardubice – Cinkaly medaile… Plavci SCPA Pardubice startovali na čtyřdenním zimním mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání.

20.12.2011

Michaela (vlevo) a Lenka ŠtěrbováFoto: archiv

Z pardubických plavců do vody první skočila Veronika Ročková, která v závodě na 50 m VZ dosáhla času 28,80 s (os. rekord) a skončila 13. v kategorii starších dorostenek. Poté se objevil v bazénu na stejné trati Václav Werner, dosáhl času 24,77 (OR) a skončil 8. v kategorii staršího dorostu, na prvním nepostupovém místě do finále.

V nejdelším závodě žen na 1500 VZ první pardubickou medaili vybojovala Lenka Štěrbová, která měla punc bronzu v kategorii starších dorostenek. Čas 18:15,07 ale patřil spíše k těm průměrným. Martin Cöger na 100 PZ dohmátl v čase 1:01,39 (OR) a skončil osmý v kategorii staršího dorostu. Ve výborném výkonu pokračovaly i polohovkářky – Michaela Štěrbová (1:10,40 OR – 39. místo v ženách) a Ročková (1:11,48 OR – 13. místo v kategorii starších dorostenek.

Druhý den zahájila Ročková slušným časem na 50 P – 35,65 a 9. místo v kat. st. dorostenek. Ve stejné disciplíně, ve stejné kategorii Martin Cöger zaplaval čtvrtý čas v osobáku 30,05 a vybojoval dorostenecké finále. Poté na 200 Z zaplavala Michaela Štěrbová čas 2:33,07. Tadeáš Havránek se polepšil na 2:18,23 a v kat. ml. dorostenců skončil desátý. Závod na 400 VZ – to je parketa pro L. Štěrbovou. Dopolední čas 4:35,06 a postup do dorosteneckého finále. Šárka Stachová v kat. ml. dorostenek zaplavala čas 4:46,10, který stačil na 7. místo.

Hned v první rozplavbě na 100 M do vody M. Štěrbová. První pětadvacítka byla za 14,2, 50 m 31,3, 75 m 48,8 a v cíli 1:07,48. Tím český rekord dvanáctiletého žactva. Pozadu nechtěla zůstat ani Klára Svobodová, která se polepšila na 1:10,73. Nejlepší výkon ve stejné disciplíně zaplaval i Werner – 1:02,25. Disciplína 200 PZ přinesla osobní rekordy pro Ročkovou (2:39,77 – 15.) a pro Havránka (2:18,55). V odpoledním finále nezopakoval Cöger čas z rozplaveb a za 30,28 skončil pátý. L. Štěrbová ve čtyřstovce VZ zabojovala, vylepšila dopolední čas 4:33,34 a skončila čtvrtá. Ve štafetě na 4×200 VZ skončila pardubická děvčata M. Štěrbová, Stachová, Svobodová, L. Štěrbová mezi ženami osmá časem 9:08,08. Chlapci (Werner, Cöger Skutil, Havránek) na stejné trati skončili v čase 8:20,02 na 13. místě.

Ráno třetího dne zimního mistrovství nezastihlo pardubický tým v povzbudivé náladě. Onemocněl Tadeáš Havránek. Tím se rozpadla i štafeta a tak odjel domů i Adam Skutil. První disciplínou byla 50 Z dívek, kde Lenka Štěrbová nečekaně proklouzla do dorosteneckého finále (32,38 – 6.). M. Štěrbová pak skončila na 38. místě (33,41 – OR). Bezprostředně po znakové padesátce pak nastoupila L. Štěrbová na 200 VZ a časem 2:13,15 skončila 10. v kategorii st. dorostenek. O jedno místo lepší pak v kategorii mladších dorostenek skončila Stachová (2:15,19). Na prsařské stovce se už tak nedařilo Ročkové, které více jak jedna vteřina chyběla ke svému nejlepšímu času (1:20,75 – 8.). Nastydlý Cöger na stejné trati zaplaval jen průměrný čas 1:06,16, který však stačil na postup do semifinále dorostu. Na 200 M Svobodová zlepšením o více než čtyři sekundy (2:38,34) vyplavala finále dorostu. Svůj nejlepší osobní výkon pokořila i M. Štěrbová (2:32,23) a obsadila 15. místo.

Ve finále nezvykle zafinišovala Lenka Štěrbová a na 50 m znak, v čase 32,17 obsadila 4. místo v kategorii starších dorostenek. Ve finále na 100 P Martin Cöger vybojoval pro pardubické barvy druhý bronz za čas 1:05,48. Ve finále na 200 M soutěžila i Svobodová, která zaplavala čas 2:39,55 a tím 8. místo. Ve štafetě na 4×100 VZ doplavala pardubická děvčata (Stachová, L. Štěrbová, Ročková, M. Štěrbová) v čase 4:10,90 na 10. místě.

První závod posledního dne vyšel Cögerovi, který na 200 P zaplaval 2:22,33 a jako osmý proklouzl do odpoledního open finále. Ve stejné disciplíně „dala“ Ročková 2:58,42 obsadila osmé místo v kategorii st. dorostenek. Nejlepšího osobního času na 100 VZ dosáhl ve stejné kategorii Werner a rovněž byl osmý – čas 54,61. Na stometrové trati soupeřily sestry Štěrbovy. Lepší byla Lenka, která zaplavala čas 1:08,38 a postoupila do finále. Michaela v čase 1:10,63 skončila na 38. místě. V závodě na 800 VZ L. Štěrbová si již před nejrychlejší rozplavbou zajistila ve své kategorii bronz – 9:30,99. Stachová pak v mladší kategorii obsadila sedmé místo – 10:01,52.

Finálový blok zahájil na 200 P Cöger zlatou medaili za čas 2:22,88. L. Štěrbová na 100 Z vybojovala svůj třetí bronz v kategorii staršího dorostu. Štafeta dívek (L. Štěrbová, Ročková, M. Štěrbová, Stachová) na 4×100 PZ, skončila desátá za čas 4:38,62.

(net)

20.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

Muž stál uprostřed rušné silnice

Co je podle obyvatel Pardubic největším problémem v dopravě? Odpovídat budou Pardubičtí.

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku pardubických domácností

Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Pardubice - Dvě nejtěsnější, ale tříbodová vítězství si připsaly oba týmy z regionu v 11. kole fotbalové Divize C.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Pardubický kraj – Vítězné hnutí ANO, které vyluxovalo voliče většině českých stran, bujaře slaví. V Pardubickém kraji, jenž má ve sněmovně deset mandátů, získalo hned čtyři z nich.

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.