Konečná! Tuhle větu nechce slyšet žádný tým, hrající play off. Notabene, když je to už v prvním kole. Ano, čtvrtfinále se stalo konečnou stanicí, jak pro pardubické Autoskláře v extralize tak pro jejich béčko i Přelouč v národce. Svítkov má v nižší soutěži kvůli vrtochům počasí odehrán pouze jeden zápas. Prohrál těsně v Třinci.

Extraliga mužů – 3. čtvrtfinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Vlašim 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Branky: 13. Hodr (Filip), 21. Barva, 33. J. Skřivánek (T. Skřivánek), 38. Minařík (Hodr) – 24. Blažek.
Sestava Pardubic: Smekal – Filip, Hák, Mokříž, Pecina, Krejčí, Barva – Minařík, Waber, Hodr, Mašík, Urban, Gabriel, J. Skřivánek, T. Skřivánek, Urbanec, Forstl.
„Ze začátku jsme byli aktivnější, vytvořili si několik dobrých šancí, jenže ty se nám proměnit nepodařilo. Utkání jsme ale vyhráli zaslouženě. Všichni jeden za druhého bojovali. Musím pochválit celý tým," vysekl poklonu pardubický kouč Jiří Mašík.

Extraliga mužů – 4. čtvrtfinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBT Vlašim 1:2 po s.n. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0). Branky: 36. Waber – 39. Juráček, rozh. nájezd. Hudeček. Sestava Pardubic: nehrál Hák. Konečný stav série: 1:3.

„Od začátku to byla opět bitva. Po zranění  Tomáše Háka jsme točili už jen pět obránců. Nicméně kluci to zvládli skvěle. Dostali jsme se do vedení a je jen škoda, že jsme ho neudrželi o chvilku déle. Vlašim by potom tlačil čas a byla by nervóznější. My jsme chtěli rozhodnout ke konci základní hrací doby nebo v prodloužení rozhodnout, protože nám nájezdy vůbec nejdou. V přesilovce jsme měli několik šancí. Týmu nemůžu skoro nic vytknout. Kluci skákali do střel po hlavě a když jsem viděl jak překonávají bolest a na střídačku chodí vyšťavení, tak jsem byl na ně hrdý," sype superlativy Jiří Mašík.

Jeho tým byl favoritu než vyrovnaným soupeřem. Stejně jako loni ale končí Pardubice pouť ve čtvrtfinále a zase na hokejkách Vlašimi.
„V základní hrací době jsme prohráli jediný zápas. Minimálně ve dvou utkáních jsme byli lepší, ale ve prospěch Vlašimi hrají obrovské zkušenosti. Nám chybělo pět útočníků z prvních dvou pětek a to se také projevilo. I když musím říct, že ti co naskočili za ně, podali výborné výkony. V obou domácích zápasech hrálo pět starších dorostenců a dva hráči z béčka. Věkový průměr týmu byl 23,2 roku. To je ohromně povzbuzující do dalších let. Věděli jsme, že se soupeřem nemůžeme hrát otevřený hokejbal a tak jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a potom postupně získávali tlak. Když jsme zavřeli střední pásmo, tak Vlašim kolikrát nevěděla, jak rozehrát. Kluci plnili dobře taktické pokyny a hlavně jsme hráli kolektivně. V brance nás skvěle držel Petr Smekal. Dobrá obrana ale byla vizitka celého týmu, protože jsme na této činnosti hodně pracovali. Nechci hodnotit jednotlivce, ale udělám dvě výjimky. Kapitán Petr Filip táhl příkladně celý tým. Neuhnul ze žádného souboje a svým nasazením na hřišti i v kabině šel příkladem. V tomhle mě mile překvapil Tomáš Minařík, který se na vzdory zranění kotníku ukázal jako výborný motivátor. Jezdil po zadku, navíc dával i góly. Moc mě vyřazení mrzí, protože za předvedené výkony jsme si minimálně pátý zápas zasloužili," má jasno Jiří  Mašík.

1. NHbL Východ – 3. čtvrtfinále: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B – HBC Rigum Hodonín 1:4 (0:2, 1:0, 0:2). Branka domácích Drenko. Sestava: Paleček – Dubišar, Drenko, Kosina, Vacek – Novotný, Kasal, Korel, Kunc, Šimek, Horák, F. Förstl. Konečný stav série: 0:3.

„Ani v tomto zápase jsme neměli k dispozici všechny hráče. I když jsme nebyli horším týmem, tak se z vítězství opět radoval soupeř. Kluci bojovali, dřeli, ale na vítězství to nestačilo," říká pardubický trenér Petr Beneš.

1. NHbL Východ – 3. čtvrtfinále: HC Jestřábi Přelouč – Lokomotiva Česká Třebová 3:4 p.p. (1:1,1:1,1:1 – 0:1). Branky: 4. Příhoda (Komůrka),  25. Čapek (Kubát), 41. Svoboda (Kubát) – 11. Tomeš, 22. Lustyk (Macků), 43. Voleský (Macků) 3:3, 51. M. Švec. Přelouč: Danihelka – Stoklasa, M. Kazimír, Příhoda, Čapek, Hutla, Komůrka, Mucha, Svoboda, Kalousek, Kubát, Hejhal, Vorba, D. Kazimír.

1. NHbL Východ – 4. čtvrtfinále: Jestřábi Přelouč – Lokomotiva Česká Třebová 3:4 p.p. (2:1,0:0,1:2 – 0:1). Branky: 9. Kalousek (Svoboda), 10. Hutla (Svoboda), 43. Svoboda (Čapek) – 5. a 50. Deml, 34. Tomeš,  41. Kvasnička. Sestava: nehráli D. Kazimír a Kubát, naopak nastoupili Tesák, Štefanský a Šmíd. Konečný stav série: 1:3.

„Takhle přesně by mělo vypadat play-off! Tvrdé, vyhecované a naplno. Byla to dobrá série, ale tyhle věty už nás do dalšího kola nedostanou," ví moc dobře přeloučský kapitán Martin Šmíd.