V posledním kole základní časti podlehl Sokol vysokému favoritu. Dlouho jej ale zlobil. Po dvou třetinách vedl 2:0. O víkendu pardubičtí florbalisté rozehrají sérii s Havířovem o záchranu.

Tatran Střešovice – M&M reality Sokol Pardubice 4:2 (0:1, 0:1, 4:0). Branky a asistence: 43. Brus (Deustch), 49. Buchta (Přívara), 58. Ullmann (Fridrich), 60. von der Pahlen (Jedlička) – 6. Vacík (Chovanec), 31. Dziurdzik. Sestava: Pipek – Šťastný, Kosejk, Dziurdzik, Granec – Zozulák, Teichman, Brychta, Jelínek, Kunát, Bahník, Vacík, Chovanec, Janeček.

Zápas, ve kterém šlo pouze o čest, začal ve volnějším tempu. První gólový okamžik přišel v 6. minutě, kdy Vacík překvapil střešovickou obranu i brakáře Bauera a poslal Sokol do vedení.

„Tatran měl sice více ze hry, ale byli to naši hráči, kteří se dostávali do nebezpečnějších střeleckých příležitostí. Bohužel koncovka byla nepřesná, a tak se skóre změnilo pouze jednou,“ okomentoval první třetinu jeden z dvojice pardubických koučů Jan Felsenberg.

Rovněž ve druhé části padla pouze jedna branka a opět do sítě Střešovic. V polovině utkání rozehrál Janeček na Dziurdzika a ten přízemní střelou zvýšil na 2:0.

„Jeden rozdíl by se ale našel. Domácí hráči podstatně přidali na obrátkách, akorát často naráželi na velmi jistého Pipka v naší brance,“ chválil muže s maskou jeho bývalý spoluhráč.

Třetí část už jednoznačně patřila vítězi základní části. Nejprve ve 43. minutě putoval balonek rychle kolem branky hostí, až se dostal k Brusovi a ten jej střelou z první poslal za Pipka. Ve 49. minutě bylo vyrovnáno, neboť Buchta využil rychlý protiútok Tatranu. Když už se pomalu schylovalo k prodloužení, přišla standardní situace před brankou hostí a po závaru skóroval Ullmann – 3:2. Hosté sice odvolali gólmana, ale při hře bez brankáře inkasovali počtvrté.

„Do třetí třetiny vstoupil soupeř s ještě větším úsilím. Ztratili jsme sice všechny body, ale náš výkon je dobrým příslibem před klíčovou částí sezony,“ dodal Felsenberg.