Je to každoročně impozantní pohled – stovky závodníků v neoprenech a barevných plaveckých čepicích se srovnají do několika řad, aby se následně vydaly na trať nejslavnějšího českého závodu ve středním triatlonu, který je také letos součástí českého poháru v dlouhém a středním triatlonu.

Na startu se tradičně sejde vynikající konkurence. S číslem 1 bude vítězství z loňského roku obhajovat Pavel Wohl. Na triumf z prvního závodu českého poháru, který se konal na Pálavě, se pokusí navázat Tomáš Řenč. U vodní nádrže Nové Mlýny předvedl fantastický výkon Jan Šneberger a ani on nechybí ve startovní listině. K dalším favoritům budou patřit Pavel Hradil, Jakub Langhammer, nestárnoucí Petr Vabroušek nebo Karol Džalaj, loňský celkový vítěz pohárového seriálu.

Zajímavým jménem ve startovní listině je David Vaš, který patří do české maratonské špičky, v posledních měsících se ale ve svém tréninku intenzivně zaměřil na triatlon. Může být černým koněm.

V závodu žen bude o vítězství bojovat kompletní medailové trio z PálavaRace – Simona Křivánková, která od začátku roku 2021 vyhrála všechny závody českého poháru v dlouhém triatlonu, Helena Kotopulu a Hana Kolářová.

V hlavním závodu čeká na startující 1900 metrů plavání v písníku Hrádek nedaleko obce Dolany. Při cyklistické části pak ve dvou okruzích absolvují 90 kilometrů v mírně zvlněném terénu. Závěrečný běžecký půlmaraton se odehraje ve čtyřech okruzích na silnici vedoucí do Lázní Bohdaneč.

Pravidelní účastníci se letos mohou těšit na vylepšené zázemí: „Pro větší pohodlí závodníků jsme se rozhodli přesunout výběh z vody a depo na poloostrov, kde se nachází centrum akce. Věřím tomu, že závod takto bude atraktivnější také pro diváky, kteří budou mít lepší přehled o plavání i dění v depu,“ říká ředitel závodu Tomáš Petr.

Podnik ve středním triatlonu je vrcholem celého závodního víkendu, který ovšem nabízí mnohem více startů. V pátek zahájí program plavecký závod na 1900 metrů CZECHMAN Swim, v sobotu se kromě hlavního CZECHMAN Triatlonu uskuteční i závod štafet, v neděli pak budou o pohárové body závodit žáci v rámci CZECHMAN Kid’s. Ve stejný den se uskuteční také CZECHMAN Short na distancích 0,6 – 26 – 6 km. (mv, rh)