Odchovanec chrudimského fotbalu oblékal dres prvního celku AFK od sedmnácti let. To bylo období, kdy se v Chrudimi hrála ČFL. Přišlo laso od druholigového FK AS Pardubice. Pod vedením trenéra Ivana Pihávka tak ve 20 letech získával cenné zkušenosti.

„V Pardubicích jsem působil jen rok, ale tuto zkušenost hodnotím kladně. V dalších letech jsem zakotvil ve třetiligovém Náchodě. V Pardubicích se totiž objevily problémy s další existencí klubu a tak jsem neváhal a v Náchodě odehrál čtyři sezony a nelituji. Měli jsme podporu fandů, myslím, že jsem tam fotbalově vyrostl,“ míní Hudec.

Jenže úspěšné roky náchodského fotbalu skončily, letos tamní fotbal postihl sestup do divize.
„Dojíždění do Náchoda čtyřikrát týdně mě už moc nebavilo. ČFL te´d poblíž v kraji není, a tak jsem přikývl diviznímu FK Pardubice, kde působil i brácha. Snad do mužstva přinesu nějaké zkušenosti, vždyť jsem pět let hrál vyšší soutěže. Pod Vinicí je pěkné prostředí, fotbal se zde dělá koncepčně a je předpoklad, že v blízké době může postoupit do vyšší soutěže, což by Pardubice moc potřebovaly. V sobotu máme doma Velim. Věřím, že vstup do nové se nám povede.“