„Kdybych měl stručně zhodnotit účast družstva mužů v podzimní části 2. ligy, stačilo by použít pouze dvě slova a to velmi povedená,“ předesílá JAN DEML, předseda HC SKP Pardubice a zaroveň trenér. Zásluhu na poločasovém úspěchu má také Stanislav Valenta. Ten u družstva působí jako vedoucí.

Druhá liga má tedy za sebou první polovinu soutěže. Tabulce vévodí Dukla Praha SCM, která nasbírala osmnáct bodů. Na druhém místě se stejným počtem figuruje Lokomotiva Louny. Bronzová příčka patří po podzimu HC SKP Pardubice. Znamená to, že svěřenci trenéra Demla a Keřta jsou reálně ve hře o postup do vyšší soutěže.

Vraťme se na začátek sezony. Základem úspěchů bývá ve všech kolektivních sportech letní příprava. Jaká byla ta vaše?
Přípravu jsme začali neobvykle brzy. Musím konstatovat, že byla náročná a zároveň kvalitní. Byla příslibem dobrých výsledků. Náš optimismus zvyšovalo i složení hráčského kádru.

Můžete být konkretní ohledně hráčské soupisky?

V týmu zůstaly všechny stabilní opory z minulých sezon. Pokud mohu jmenovat, tak Skalický, Faltejsek, Minařík, Forman, Havlas, Šmidrkal, Novotný, Nosil, Papoušek, Culka a Grus. Navíc se tento poměrně silný kádr podařilo posílit o extraligového hráče Vtípila a bývalého reprezentanta České republiky a hráče Dukly Praha Bakaláře.

Síly vašeho družstva pořádně prověřil především silně obsazený turnaj v Prostějově…
To byl přesně ten test, který jsme potřebovali. Na Hané došlo ke konfrontaci našeho družstva s týmy z extraligy a 1. ligy. V tomto měření sil jsme uspěli. Důležité bylo, že jsme dokázali přenést kvalitní hru z tréninků a přípravných zápasů do mistráků.

Hodnocení výkonů vašeho družstva si rozdělme na dvě části. Začněme obrannou hrou…
Po celou podzimní část jsme se mohli opírat o dobře organizovanou, disciplinovanou a tvrdou obranu. Ta v minulosti nebyla naši silnou stránkou. Prim v ní hráli Forman, Faltejsek, Skalický, Vtípil a Bakalář. Za touto obranou se střídala čtveřice spolehlivých brankařů Skalický, Culka, Grus a Čekal. Nejlepší formu prokazoval Jirka Skalický.

Jak jsou na tom u vás útočníci?

V útoku jsme předváděli tradičně vysokou kvalitu. Mohli jsme se opřít o úspěšnou střelbu našich spojek Ríši Skalického, Bakaláře a Minaříka. Úspěšné byly i samostatné průniky Faltejska a Nosila. Naší silnou zbraní se staly rychlé protiútoky křídel Vtípila, Havlase, Šmidrkala, Novotného a Černíka.

Na podzim jste odehráli jedenáct zápasů. Můžete přiblížit, po kterém vám nebylo dvakrát do zpěvu?
Pouze dva momenty lze v podzimní části považovat za neúspěšné. Jedná se o druhý poločas s Duklou Praha a zápas v Kolíně, kde jsme herně zklamali. V těch ostatních se družstvo prezentovalo disciplinou, vysokou bojovností a velkým nasazením.

Kdy vám naopak nejvíce plesalo házenkářské srdce?
Mezi naše nejlepší výkony bych zařadil výhru na Slavii Praha, vítězství v Jablonci. Třešničkou na dortu byla výhra v posledním kole nad vedoucím týmem tabulky Lokomotivou Louny. Hrálo se v pardubické ČEZ Aréně, kde jsme oslavovali čtyřicáté výročí založení klubu. Vítězství ve slavnostní den bylo nejlepším dárkem pro pozvané zakladatele našeho oddílu.

Jaké cíle si dáváté pro jarní část?
Můžeme si jen přát, aby nám vydržela forma z podzimní části. K tomu by nám mohla pomoci nová nafukovací hala. Zahájíme v ní už přípravu na jaro. Konečně máme srovnatelné podmínky s našimi soupeři.