„Takovéto zápasy se už nehrají na krásu, ale musí se to prostě urvat. Individuality musí jít stranou a týmový výsledek být pro všechny na prvním místě. Bez ohledu na vytíženost nebo počet kanadských bodů. A to je fakt, který si musíme v první řadě všichni do jednoho uvědomit, jinak nemůžeme mít šanci na úspěch,“ velí pardubický útočník David Žáček.

Po dobrém výkonu proti Chodovu Sokol těsně prohrál v České Lípě, čímž si značně zkomplikoval cestu za přímou záchranou. Stále má však naději se dotáhnout na desáté místo, na které dvě kola před koncem základní části ztrácí pět bodů. První krok tedy potřebuje udělat v neděli proti Královským Vinohradům. „Bude pro nás důležité přenést do zápasu herní aspekty, které po nás trenéři chtějí, tak, jako se nám je povedlo na Chodově. A hlavně bude potřeba si dobře nastavit hlavy, bez toho nemůžeme vyhrát,“ je si vědom Žáček.

Pardubičtí florbalisté se v posledních dvou utkáních dostali několikrát do vedení, jenže ani v jednom případě se jim ho nepovedlo udržet. „U neudrženého vedení v zápase s Českou Lípou vnímám jako problém, že jsme nedokázali odskočit alespoň o dva góly, naopak jsme soupeři nabídli velké díry v obraně, což pro hráče typu Krajcigr nebo Ekl není problém potrestat,“ popisuje, co musí pardubický tým zlepšit.

Poslední dva zápasy Sokola skončili těsnou porážkou, nejprve 6:5 po prodloužení proti Chodovu, poté 4:3 s Českou Lípou, podobně tuhý boj očekává Žáček i s Královskými Vinohrady. „Jsem přesvědčený, že to bude bojovný zápas s výsledkem o jeden až dva góly.“ Oba nedělní soupeři mají na svém kontě čtyři porážky v řadě, Královským Vinohradům se v poslední době ale poměrně dařilo na domácí půdě, kde vyhrály čtyři z pěti utkání.

„Nemyslím si, že by se jim v posledních době nějak extra dařilo. Povedl se jim zápas s Vítkovicemi, ale jinak jsou na tom podobně jako my, zkrátka střídavě oblačno,“ komentuje Žáček formu soupeře, kterého v prvním letošním měření sil Pardubice porazily po povedené první třetině 7:3. „Byl to specifický zápas, doma a ještě v televizi, což každý hráč vnímá. Povedlo se nám vyhrát, což může být do druhého utkání malá psychická výhoda, ale spoléhat na to nelze.“

„Jak už jsem zmínil, nastavit si hlavu a plnit taktické pokyny, a to zejména do obrany, což bude klíčové. A televizní komentátor Ondřej Zamazal by jistě dodal ještě třetí "klíč" k vítězství, ubránit namotivovaného Lukáše Gregora, který se proti nám bude chtít určitě ukázat a potvrdit svou formu,“ dodává pardubický útočník s tím, že jeho exspoluhráč Gregor v prvním letošním vzájemném souboji poslal míček do sítě Sokola hned dvakrát.

25. kolo Tipsport Superligy: neděle 17. února, 17:00, TJ Sokol Královské Vinohrady: TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokol Pardubice.