Právě předpovídané přívalové deště byly na pražské Markétě jedním z hlavních témat v depu Grand Prix Česka před sobotním závodem.
Déšť nemají jezdci „levých zatáček“ vůbec v lásce.

„Trať se může změnit z hodiny na hodinu a naladění motocyklu může být k ničemu,“ upozornil další český zástupce mezi elitou, Luboš Tomíček.
V šestém díle seriálu Grand Prix se představí opravdová elitní šestnáctka současné světové scény. Patnáctku stálých účastníků, mezi něž letos patří i Dryml, totiž na divokou kartu doplnil první stálý náhradník seriálu. A tím je právě Tomíček.

„To víte, že jsem nervózní, ale na trati odevzdám vše,“ řekl pražský rodák, který bydlí jen pár set metrů od oválu.
Zatímco 22letý jezdec Olympu jen za uplynulých šest dní absolvoval tři závody, Lukáš Dryml ukončil minulou sobotu třítýdenní sportovní pauzu. „Rozhodl jsem se dát se před pražským závodem dohromady. Poslední Grand Prix jsem jel kvůli bolesti vyloženě znechucený,“ vysvětlil čerstvý mistr Česka, který titul potvrdil minulý týden v Liberci.

A jak se pardubický plošinář po pauze cítí? „Jsem relativně v pořádku. Mám perfektní motorky i tým, teď záleží jen na mně. Trať na Markétě je letos báječná. Jsem rád, když jsou ovály férové a závodivé,“ pochválil pražské pořadatele.

Slavnostní zahájení Grand Prix je od 19. hodin, ale brány stadionu se pro diváky otevírají již o tři hodiny dříve.
Na 17.00 je připravena krátká autogramiáda českých závodníků. Součástí doprovodného programu je také koncert Ivana Mládka.
Vítěz závodu bude znám po finálové jízdě kolem 22. hodiny.