Hned od úvodního „výstřelu“ se stadion zaplnil dětmi, které si vyzkoušely jednotlivé atletické disciplíny – sprint, překážky, skok daleký i vysoký, vrh koulí, hod diskem, kladivem i oštěpem. Dále si proběhly opičí dráhu, vyzkoušely funkční trénink, hod na cíl, skákání panáka, střelbu na basketbalový koš a další stanoviště. Děti také měly volně k dispozici malování na obličej, nafukovací skákací atrakci se skluzavkou, velkým lákadlem byl i vůz městské policie, který si mohly děti prohlédnout.

„V průběhu dne se na Městském atletickém stadionu pohybovalo přes 1600 lidí a to nás velmi těší. Je to skvělá vizitka atletického oddílu Hvězda Pardubice i naší práce. Jsme rádi, že atletika a sport vůbec je pro děti stále lákadlem,“ říká Jana Kárníková, hlavní organizátorka Dne.

Děti, které soutěžily v rámci dětského dne, dostávaly na jednotlivých stanovištích obrázková razítka do své hrací karty. Ty pak odevzdaly a získaly odměnu.

Zkrátka nepřišli ani dospělí, Ti si mohli vyzkoušet jednotlivé modely vozů značky Škoda, mimo jiné i nový vůz Karoq. Při akci byla přítomna i výživová poradkyně, která jednotlivé zájemce zvážila na „chytré“ váze a řekla jim jak se správně stravovat a dodržovat zdravý životní styl.

Velmi vydařený byl i Běh rodičů s dětmi. Na dráze Městského atletického stadionu se představilo přes 250 účastníků tohoto běhu pro nejmenší sportovce. Rovněž ti v cíli trati na 400 m obdrželi odměnu.
„Jsem velmi ráda, že se i 2. ročník Dětského dne s atletikou tak hodně vydařil a všechny děti si to skvěle užily. Je to pro mne velkou odměnou a jsem nadšená, kolik dětí si přišlo atletiku vyzkoušet. Bereme to jako zprávu, že takovéto akce mají smysl, a že o ně lidé mají zájem. Proto mohu již nyní s jistotou říci, že za rok přichystáme tuto akci opět a pokusíme se ji ještě vylepšit“ uvádí hlavní organizátorka druhého dětského dne Jana Kárníková.

„Velmi ráda bych poděkovala všem partnerům, kteří se podíleli na podpoře Dětského dne s atletikou. Děkuji také všem atletům a trenérům, kteří pomáhali na jednotlivých sportovních stanovištích.“