Pohybem ke zdraví. A u dětí tato burcující věta platí dvojnásobně. Protože: Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš… Ve středu 8. května uspořádá Hvězda Pardubice 3. ročník akce s názvem Dětský den s atletikou.

V areálu Městského atletického stadionu si děti budou moci opět vyzkoušet jednotlivé disciplíny a užijí také spoustu další zábavy. Od skákacího hradu, malování na obličej, balónků až po prohlídku policejního a hasičského vozu. Vyzkouší si střelbu na basketbalový koš, či svoji přesnou mušku při házení na cíl. Účastníky čeká zábavný program i soutěže po celý den. Jeho součástí bude opět i lunapark.

„Ten, kdo se zúčastní dětského dne, si odnese mimo skvělého zážitku také diplom a pěkné dárky, jako ocenění za své sportovní výkony. Každý se v tento den stává vítězem. Navíc pro prvních 600 dětí jsou připravena pěkná trička,“ láká na akci místopředsedkyně pořádajícího oddílu Jana Kárníková.

Zdroj: oddíl

Program zahájí v 9 hodin a bude trvat zhruba do čtrnácté hodiny. V průběhu dne se uskuteční hned tři slosování. Po splnění jednotlivých sportovních stanovišť a vyplnění hrací karty, tak bude možné získat další, hodnotnější ceny.

Programem provede moderátor Jakub Malý.

Příchozí se také mohou těšit na testovací jízdy vozů Škoda, včetně nového typu Scala. Uskuteční se také o půjčení zmíněného vozu na víkend a další ceny. Nepřijdou tedy zkrátka ani dospělí. Také pro ně zde bude výživová poradkyně ze Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, která je zváží na „chytré“ váze a poradí jim jak zlepšit svůj jídelníček i životní styl.

„Pokud ještě nevíte, co budete dělat ve sváteční den, zúčastněte se naší sportovně zábavné akce. A získejte jednu z hlavních cen slosovatelné soutěže,“ zve na Duklu Jana Kárníková. (zz)