Divoká přestřelka: Florbalisté Sokola slavili 15 gólů

Pardubice – Třiadvacet branek v jednom utkání se jen tak nevidí. Většinu z nich navíc pardubický Sokol nasázel do sítě domácí České Lípy a po výhře 15:8 se vyšvihl na čtvrté místo superligové tabulky.

4.12.2017

Rozhodující náskok si florbalisté Pardubic během dalšího utkání nejvyšší soutěže vypracovali v první třetině. Již v sedmé minutě vedl Sokol 4:0 a vyhnal domácího brankáře Ponomareva z branky. Hosté nakonec opanovali první třetinu poměrem 7:3.

Tento náskok si už Sokol do konce utkání vzít nenechal, naopak ho ještě navyšoval. Pardubice nakonec utkání proti nováčkovi z České Lípy vyhrály divokým výsledkem 15:8 a nastřílely více branek než v posledních dvou utkáních dohromady.

Nejvíce se na výhře podílel útočník Ivo Teichman, který si připsal sedm bodů za čtyři branky a tři asistence. Hattrickem se blýskl také Lukáš Gregor a první superligový bod si připsal mladíček David Žáček.

„Rozhodla první třetina, která se nám povedla. Česká Lípa už do konce zápasu neměla sílu na otočení. Myslím, že třiadvacet branek se muselo divákům líbit, i když jejich družstvo nevyhrálo,“ řekl pardubický trenér Milan Koubek. Příště nastoupí jeho tým proti Vítkovicím, které přijedou na Dašickou tuto sobotu.

Tipsport Superliga – 14. kolo:
FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Pardubice 8:15 (3:7, 1:3, 4:5).
Branky a asistence Pardubic: 2. Pakosta (Bílý), 2. Kunt (Krigovský), 3. Gregor (Teichman), 7. Brychta (Formánek), 11. Kourek, 12. Teichman (Dlesk), 15. Janeček (Pakosta), 25. Gregor (Teichman), 30. Teichman (Ďopan), 34. Teichman (Ďopan), 41. Gregor (Teichman), 46. Dlesk (Němeček), 54. Dlesk (Lehký), 57. Teichman (Oubrecht), 60. Janeček (Žáček).
Sestava: Levínský, Musil – Oubrecht, Janeček, Brychta, Kourek, Dlesk, Pakosta, Ďopan, Němeček, Petr, Bílý, Škeřík, Kunt, Teichman, Formánek, Gregor, Lehký, Krigovský, Žáček. (jb, tr)

4.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nejdřív ukradl obecní vánoční osvětlení a pak i kameru

Řečany nad Labem? Co zápas, to odlišná jedenáctka

Požár pohovky měla na svědomí zásuvka

Holice - Než si problémů v domě všimli, hořela už sedačka plamenem.

Václav Hybš vystoupí v Přelouči

Přelouč – Populární kapelník Václav Hybš se svým orchestrem zavítá v úterý večer do přeloučského kina.

Pozvánka: Materiálový tisk v Klubu 29

Pardubice – Poslední letošní kavárenský seminář z cyklu Kavárna Universitas, pořádaného doktorandy Univerzity Pardubice v Klubu 29, se bude věnovat tištěným či nanášeným funkčním vrstvám, strukturám a zařízením.

Staré Hradiště? Odchody prospěly, ale ta muška

/FOTBALOVÁ HODNOCENÍ/ Jako Grónsko a Maledivy. Ty k sobě mají klimatickými podmínkami daleko stejně jako domácí a venkovní zápasy TJ Sokol Staré Hradiště. Hrající trenér MIROSLAV SEMERÁD, si bude muset v zimní přestávku lámat hlavu, proč je to takový rozdíl.