Letos je o ni mezi kluby enormní zájem. Proto také musí Beksa na rozdíl od minulé sezony absolvovat kvalifikační kola. Pokusí se dostat mezi 32 týmů, které budou od 18. října v osmi skupinách bojovat o postup do další fáze. Pardubický celek je mezi dvaadvaceti družstvy, která svou pouť novým ročníkem FIBA Europe Cupu zahájí už 20. září.

Sandersův soubor je pro první kvalifikační kolo mezi nasazenými týmy a tak se vyhne třeba Monsu z Belgie, polskému Stal Ostrów, tureckým Istanbul BB či Trabzonsporu. Narazit však může na osmifinalistu minulého ročníku, další turecký tým Demir Insaat. 

Ve skupině nenasazených jsou mimo jiné účastník VTB ligy Parma Perm, německý s. Oliver Würzburg, švédský Boras, maďarský Szolnoki Olaj či izraelský Bnei Herzliya. Zopakovat by si Beksa mohla cestu do Litvy, kde by jí čekal LKL Nevezis (vloni to byl Siauliai). Ve hře může být i cesta na Island, který zastupuje mistr KR. Odvety se hrají 27. září a vítězové postupují do druhého kvalifikačního kola, kde na ně čekají další uchazeči o postup do některé z osmi skupin. (fn)