Blíží se velká atletická show, která ve východních Čechách nemá obdoby.

V úterý dorazí do Pardubic světová elita ve skoku o tyči. V premiérovém ročníku „Zlaté tyčky" si to v ČEZ Areně rozdají například olympijský vítěz z Pekingu Steven Hooker s německou hvězdou Björnem Ottem, který získal na loňské olympiádě v Londýně stříbro.  Je to jediný světový tyčkař, který loni překonal bájných šest  metrů. Hookerův osobní rekord ale bere dech. Z jeho 6,06 metru mrazí.

O další příčky by se měli porvat Němci Raphael Holzdeppe a Malte Mohr. Dýchat na záda jim má v plánu domácí reprezentant Jan Kudlička.
Hvězdná jména budou k vidění i mezi ženami. Českou hvězdu Jiřinu Ptáčníkovou-Svobodovou bude chtít porazit třeba Kubánka Yarisley Silvaová, která má stříbro z Londýna a letos vyhlašuje útok na pět metrů.

Premiérový ročník Zlaté tyčky bude stát za to!
„Žádná tak atraktivní soutěž ve střední či západní Evropě není, takže jsem si říkal, že by byla škoda se nepokusit o založení tradice světového tyčkařského mítinku právě u nás," tvrdí ředitel mítinku Zdeněk Lubenský.

Věří, že se mu povede vytvořit tradici. Akce se bude do Pardubic každý rok vracet a věhlasem se vyrovná slavnému závodu pořádaného Sergejem Bubkou v ukrajinském Doněcku. „Klíčovým impulsem pro uspořádání Zlaté tyčky byly právě debaty se Sergejem, který této myšlence od počátku vyjadřoval své sympatie a osobní podporu," dodal Lubenský.
Kromě špičkových atletů se návštěvníci akce mohou těšit ještě na bohatý doprovodný program, jímž budou provázet  Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým.

Program
Zlatá tyčka Pardubice, ČEZ Arena úterý 5. února
17.00 –  otevření haly pro diváky, moderovaný program
18.00 – doprovodná show, Leoš Mareš a Patrik Hezucký, Lidoskop, Alex Dowis, DJ Mary C- Kruton
19.00 – zahájení závodů
21.20 – předpokládaný čas dekorování vítězů
21.30 –  vyhlášení výsledků diváckých soutěží

Vstupenky: 90 – 150 Kč. Zakoupíte je na www.zlatatycka.cz nebo na www.ticketstream.cz