Florbaloví Sokoli se o víkendu rozletí do nové superligové sezony. Do soutěže je opět povede hlavní trenér Ladislav Štancl společně s asistentem Janem Černohorským.

V přípravě se jejich tým představil na dvou mezinárodních turnajích. Po loňském primátu na Czech Open v kategorii PRO se probojoval do kategorie Elite, kde změřil síly s opravdovou špičkou. Druhý zahraniční turnaj se hrál na Slovensku a tam pardubické áčko i junioři brali na Slovak Cupu stříbro.

S chutí do práce

„To, že první kolo odehrajeme právě proti Vítkovicím před určitě vynikající diváckou kulisou, je velká událost a všichni se těšíme. Jako důležitější ale vnímám, abychom do sezony vstoupili kvalitním výkonem, protože u toho vše začíná. Start je vždy důležitý pro psychiku hráčů a pro chuť do další dlouhodobé práce,“ uvedl trenér Ladislav Štancl.

Do nové sezony půjdou Sokoli s respektem a pokorou. Cílem je se znovu posunout oproti ročníku předchozímu, a to především v celém tréninkovém a sportovním procesu. Teď je podle Ladislava Štancla hlavním cílem podávat vyrovnané výkony a vyvarovat se herních výpadků. „Čím vyšší postavení v tabulce, tím bude spokojenost větší, ale to se nám nepovede, pokud nebudeme tvrdě pracovat.“

Na cestě k play off stojí pardubickému klubu třináct konkurentů. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou florbalisté Black Angels a Hattricku Brno, směrem dolů putovaly celky Bulldogs Brno a Znojma.

S křídly Sokolů

Novinkou pro letošní sezonu je nové logo, grafika a název. Hráči tak k prvnímu superligovému utkání vyběhnou na palubovku s novou sadou dresů se sokolem na prsou pod názvem SOKOLI Pardubice. Podle slov generálního manažera Martina Zozuláka i dalších členů vedení povede tento krok správným směrem k profilování profesionálního florbalového klubu.

„Je potřeba to vidět v širší souvislosti celého brandingu klubu, nikoli pouze na obrázku loga. Jako celek se to skutečně velmi povedlo a mám z toho velkou radost. Klobouk dolů před všemi, kdo se na tom podíleli,“ poznamenal závěrem k nové grafické identitě hlavní kouč.

Florbalisté Pardubic si ještě před superligovým startem splnili „povinnost“ a jako vítězové minulého ročníku Poháru Českého florbalu vybojovali v posledním kole vrcholové části, v němž v hale Dašická porazili Tatran Střešovice, postup do vyřazovacích bojů. Ve své skupině nechali za sebou brněnské týmy Hattrick a Bulldogs. Jejich cesta za pohárovou obhajobou tak stále pokračuje.

PARDUBICE 2019/2020
SOUPISKA – brankáři: Martin Haleš, Jakub Levínský.

Obránci: Václav Oubrecht, Vojtěch Kaluža, Tomáš Dlesk, Daniel Škeřík, Lukáš Slabý, Lukáš Prix, Filip Krigovský, Radek Formánek, Patrik Petr, Vojtěch Klein.

Útočníci: Michal Janeček, Martin Zozulák, Jan Kourek, Přemek Pakosta, Adam Šmíd, Jan Savický, David Petržela, David Žáček, Petr Černý, Ivo Teichman.

REALIZAČNÍ TÝM – trenér: Ladislav Štancl. Asistent trenéra: Jan Černohorský. Kondiční trenér: Petr Mocek. Fyzioterapeutka: Kateřina Levínská.

ZMĚNY V KÁDRU – odchody: Jan Bílý (konec kariéry). Příchody: Vojtěch Klein (FBC DDM Děčín), David Petržela, Vojtěch Kaluža (z týmu juniorů).

Sokoli Pardubice vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice
Vítěz poháru proti vítězi ligy v sobotu 14. září od 14:00 v hokejové aréně!

PROGRAM

14. září: Vítkovice (d), 21. září: Česká Lípa (d), 27. září: Black Angels (v), 29. září: Chodov (d), 5. října: Mladá Boleslav (v), 13 října: Otrokovice (d), 19. října: Sparta Praha (v), 26. října: Královské Vinohrady (d), 28. října: Hattrick Brno (v), 3. listopadu: Bohemians (d), 17. listopadu: Střešovice (v), 22. listopadu: Ostrava (v), 23. listopadu: Vítkovice (v), 6. prosince: Česká Lípa (v), 8. prosince: Black Angels (d), 10. prosince: Liberec (d), 14. prosince: Chodov (v), 20. prosince: Mladá Boleslav (d), 22. prosince: Otrokovice (v), 4. ledna: Sparta Praha (d), 18. ledna: Královské Vinohrady (v), 9. února: Hattrick Brno (d), 14. února: Ostrava (d), 16. února: Liberec (v), 23. února: Bohemians (v), 1. března: Střešovice (d).