Po roční přestávce se vrátily na trůn Cepy, které ve finále „umlátily“ Kenyu (dříve Jamaica). O svém triumfu rozhodly až v posledním možném zápase sezony. Třetí místo vydřelo Rio, jehož brankář zamkl před Motorem klec. Na obhájce zlata tak letos nezbyla žádná medaile. Definitivní tečku za dalším ročníkem soutěže udělal tradiční slavnostní banket.

Finále

1. zápas: Cepy – Kenya 1:2 (0:0, 1:1, 0:1). Branky: Švihlík – Kazimír, Holeček. Vyloučení: 5:7. Zásahy: 20:22.

Kenya, která byla od začátku aktivnější, vytěžila jednu branku ve druhé části. Ovšem od té doby se začala karta obracet. Po celý zápas kralovali oba gólmani. Rozhodnutí padlo 29 vteřin před koncem základní hrací doby, když Holeček od modré čáry prostřelil brankáře Matrku.

2. zápas: Kenya – Cepy 1:2 (1:2, 0:0, 0:0). Branky: Šolta – Švihlík, Waber. Vyloučení: 5:8. Zásahy brankářů: 22:21.

Vyrovnané utkání opět s řadou vyloučení a výbornou atmosférou, rozhodla zkušenost nejúspějšnějšího týmu posledních let.

3. zápas: Cepy – Kenya 4:1 (2:1, 1:0, 1:0). Branky: Hora, Komůrka, Stránský, Waber – Šolta.Vylouče­ní:1+2×6: 6+2×6. Zásahy brankářů: 10:13. Sestavy – Cepy: Matrka – Komůrka, Balán, Martin Beránek, Milan Beránek, Smolík, Stránský, Pišta, Drenko, Švihlík, Fedák, Waber, Jeřáb, Horák. Kenya: Kraus – Adámek, Holeček, Hutla, Kazimír, Kouba, Kryštof, Musil, Nebřenský, Svoboda, J. Stýblo, Šanda, Šolta, Waldhans, Jindra.

Proti nezměrnému úsilí hráčů z HC Kenya. se projevily větší zkušenosti Cepů.

Stav finálové série 2:1, vítězem Přeloučské první ligy se staly Cepy.

Libor Komůrka, kapitán Cepů: ,,V prvním zápase začala lépe Kenya. Pak jsme ale hru vyrovnali a v závěru jsme chtěli rozhodnout. Když už to vypadalo na prodloužení, inkasovali jsme po chybě v obranném pásmu. Druhý zápas byl boj o každý metr. Zvládli jsme ho a ve třetím jsme konečně dali první branku. I když Kenya vyrovnala věřili jsme, že když další branku nedá, otočí se to na naší stranu. Třetí zápas jsme proti zdatnému a nabuzenému soupeři zvládli takticky. Závěr jsme si již užívali.“

Petr Svoboda, kapitán týmu Kenya: ,,Ve finále jsme si věřili a první zápas nás ještě více nakopl. Chtěli jsme sérii ukončit na dva zápasy, ale po skvělém prvním utkání, se projevila zkušenost a síla soupeře. Děkuji spoluhráčům za skvělé výkony a divákům za obrovskou podporu, která byla opravdu cítit!“

O třetí místo

1. zápas: Motor – Rio 0:1 (0:1). Branka: Pištora. Vyloučení: 1:0. Zásahy: 19:13.

Rio – Motor 2:0 (1:0). Branky: Raška 2. Bez vyloučení. Zásahy brankářů: 12:11.

Průběh prvního utkání ovlivnil povrch hřiště, když na suché polovině se prosadilo Rio. Ve druhém poločase na „lepší“ půlce dominoval Motor, ale vyrovnat nestihl. Ve druhém zápasu využilo Rio svojí první šanci, a poté odolalo náporu loňských vítězů.

Stav série 2:0, třetí místo získal vítěz základní části Rio.

Konečné pořadí

Další ročník vyššího stupně Přeloučské zimní ligy hokejbalistů je minulostí. Zde je konečné pořadí: 1. HT Cepy, 2. HC Kenya, 3. BC Rio, 4. BC Motor Stars jih, 5. Rockets, 6. HC Devils, 7. Chlupatej Bobr, 8. Beer Stars Břehy, 9. Čuníci.

Slavnostní banket

Čtyřiadvacátý ročník I. Přeloučské ligy byl v sobotu večer uzavřen tradičním „Banketem“ ve zdejší sokolovně. Vedle vyhlášení konečného pořadí jednotlivých týmů a individuálních ocenění, byla k vidění i doprovodná vystoupení, která sklidila uznalých potlesk přítomných. Zejména ukázka z vystoupení slavných Boney M či famózní předvedení Fredie Mercuryho Liborem Komůrkou. Samozřejmě, že největší radost měl vítězný celek HT Cepy, ale žádné stopy po zklamání dalších medailistů. Kenya se ve finále o úspěch rvala…

„Loni nám nevyšel třetí titul za sebou a proto jsme rádi, že to vyšlo letos. Jsme mužstvem třicátníků, sám jsem počítal že naše maximum bude semifinále.. Soutěž byla dost vyrovnaná,“ uvedl Komůrka, člen týmu, který jako jediný absolvoval všechny ročníky historie Přeloučské ligy.

S druhou příčkou byl spokojen Petr Svoboda – kapitán týmu Kenya. „Do této sezony jsme šli s novým názvem (čtyři roky jsme se jmenovali Jamaica. Jednou už jsme byli s HT Cepy ve finále, tehdy jsme prohráli 0:2 na zápasy, letos jsme vedli 1:0, ale soupeř sérii otočil. Rozhodně jsme vítězům byli důstojnějším soupeřem než před tím. Nutno uznat, že vítězové jsou zkušenějším týmem…“

(fad, jma, zz)