Evropské vystoupení Beksy zatím připomíná neustálé kousání do kyselých jablíček. Po třech porážkách její hráči doufali, že na čtvrtý pokus oslaví konečně výhru, ovšem naděje to byly znovu plané.

Ačkoli s nizozemským Den Boschem sehráli na domácí půdě nepoměrně vyrovnanější partii nežli v prvním vzájemném duelu, tak výsledek 64:68 přinesl opět pardubické obličeje protažené zklamáním.

Klíčové pasáže byly k vidění poté, co domácí celek likvidoval celozápasové mírné vedení protivníka a dorovnal na 56:56. Vzápětí však hosté zase odskočili a tentokrát si náskok pohlídali.

„Do zápasu jsme vstoupili s velkou energií, pár minut jsme hráli ve vysokém tempu. Bohužel jsme ale netrefili ty střely, které by nás dostaly do rytmu a do komfortu,“ litoval trenér Levell Sanders.

Utkání se pro jeho svěřence vyvíjelo v několika vlnách, v jedu chvíli se propadli do třináctibodového manka, potom se dokázali dotáhnout, ale krok přes soupeře neudělali.

Střelecky byli příliš závislí na produkci trojice McGaughey – Williams – Švrdlík, kterou v kritických momentech nikdo další nepodpořil. Také nizozemský celek se opíral především o trojlístek dvouciferných střelců Van Oostrum – Sherrill – Henson, solidní pardubická hra v defenzivě jinak nedovolila hostům kdovíjaký rozlet. Tím větší je škoda několika hluchých střeleckých pasáží.

„Tímhle utkáním jsme se chtěli odrazit. Nemáme teď dobrou formu a nedaří se nám. Pár zápasů v řadě jsme ztratili, chtěli jsme to proto vybojovat a vyhrát. To se bohužel nepodařilo, ale bylo tam pár dobrých věcí. Pokud budeme takhle pokračovat, tak se to zlomí a půjde to,“ neztrácí optimismus pardubický pivot Kamil Švrdlík.

„Pro nás měl zápas značný význam, snažíme se pracovat na svojí hře,“ řekl kouč Sanders. „Obrana nebyla špatná, měli jsme ve hře dobré situace a na tom musíme stavět,“ dodal.

Před závěrečnými zápasy v Saratově a doma proti Ness Zioně Pardubičtí vědí, že se do dalších pohárových bojů nepodívají, ale končit bez vítězství na svém kontě se jim rozhodně nechce.

FIBA Europe Cup, skupina D: BK JIP Pardubice – New Heroes Den Bosch 64:68 (13:19, 29:36, 43:48).

Body: McGaughey 18, Williams 17, Švrdlík 14, Benjamin 7, Jackson 6, Škranc 2 – Van Oostrum 17, Sherrill 15, Henson 11, Voorn 9, Oudendag 8, Aaarts 6, Bouwknecht 3. Rozhodčí: Stoica (Rum.), Župančič (Slovin.), Perciavalle (It.). Fauly: 17:15. Trestné hody: 9/5 – 14/9. Trojky: 7:5. Doskoky: 35:39.

Další výsledek: Ironi Ness Zina – Avtodor Saratov 104:86.

Pořadí: 1. Ness Ziona (7), 2. Saratov (7), 3. Den Bosch (6), 4. Pardubice (4).

Zbývá sehrát - 5. kolo – 14. listopadu, 16.00: Avtodor Saratov – BK JIP Pardubice. 6. kolo – 21. listopadu, 18.00: BK JIP Pardubice – Ironi Ness Ziona.