„Diváci se mohou těšit na dvanáct disciplín dospělých a dva vložené běhy na 60 a 300 metrů pro kategorie žactva. Jednotlivé disciplíny jsou koncipovány jako Velké ceny pardubických firem a společností, které společně s městem Pardubice a dalšími partnery podpořily tuto významnou sportovní akci. Atleti se tak mohou těšit na finanční či věcné odměny,“ uvádí Jana Kárníková, místopředsedkyně Hvězdy Pardubice.

První disciplínou středečního odpoledne bude v 16.35 vrh koulí mužů, jako VC Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. Do kruhu se vrhne i český reprezentant Tomáš Staněk, který se letos dvakrát dostal za 21 metrů. Na hlavní rovince se představí sprinterky na 100 m.

Netradičně, na hlavní ploše stadionu, se roztočí kladivářky ve VC Bauset CZ, a.s., zde bude největší favoritkou čtvrtá žena světové univerziády, Réka Gyurátz z Maďarska. O nejvyšší příčky bude bojovat i domácí Adéla Korečková.

17 hodin se na startu představí běžkyně na 800 m ve VC Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR a hned po nich odstartují běžci na té samé trati ve VC Služby města Pardubic, a.s.. Běhy na 800 m bývají pravidelně kvalitně obsazeny a uvidíme zde i zástupce Hvězdy. Ve stejnou dobu zahájí svou soutěž také diskaři ve VC Kavon CZ s.r.o., zde by se měla představit celá česká špička, například Tomáš Voňavka, který má osobní rekord za 60 metrů.

Do svých soubojů se pustí i trojskokané ve VC Agrometall s.r.o., zde bude domácí barvy hájit Jiří Vondráček (na plakátu), jeho letošní výkon 16,26 metrů, ho řadí na 19. příčku světových tabulek.

17.40 h se představí ženy na svém nejdelším sprintu (400 m) ve VC Transform a.s. Lázně Bohdaneč. Divákům jistě udělá radost sledovat odchovankyni pardubické atletiky, sprinterku Ladu Vondrovou. Ta výtečným výkonem v běhu na 400 metrů 51,35 s drží třetí pozici na světě. O deset minut později odstartuje běh na 400 m mužů.

18.30 h padne výstřel pro sprinterky na 200 m ve VC Vágner Color, s.r.o. Rovněž zde bude na startu Vondrová. Ve stejný čas se začne bojovat v dálkařském sektoru, ve VC Code spol. s r.o.. Rekord mítinku (7,95 m) drží český reprezentant a jeho pravidelný účastník Radek Juška. Konkurentem mu bude Mateusz Jopek z Polska, který umí přes osm.

Vyvrcholením a třešničkou na dortu celého mítinku by měla být soutěž v hodu kladivem mužů, jako VC KVIS Pardubice a.s.. Představí se lídr letošních tabulek a třetí muž loňského mistrovství světa Bence Halázs. Na startu se objeví i bývalý olympijský vítěz z Londýna, Krisztián Pars. Přihlášeni jsou i další závodníci s osobními rekordy za sedmdesát metrů.

„Děkuji všem partnerům, kteří se na Pardubickém atletickém mítinku 2020 větší či menší měrou podíleli. Bez nich bychom takovouto akci chystali jen velmi obtížně. Na účasti zahraničních sportovců je vidět, že Pardubický mítink má již své jméno. Věříme, že si diváci užijí skvělé výkony, které budou předvádět nejen zahraniční, ale i čeští reprezentanti. Vypadá to, že co se týká kvality sportovců, půjde o nejlepší ročník, a proto bychom rádi pozvali všechny příznivce královny sportů, aby byli u toho. Příležitostí, kdy vidět tyto světové atlety v Pardubicích, není mnoho,“ tvrdí Jana Kárníková