Většina dostihů má velmi dobré obsazení – jak počtem startujících, tak i zajímavými jmény. Hlavním dostihem bude Závěrečná steeplechase – Cena Sixteen, cross-country na 4200 metrů II. kategorie o celkovou dotaci 80.000 Kč.

Na startu tohoto dostihu bude dvanáct koní a jezdců. Favoritů je hned několik. ATON (ž. Havelka) je loňským vítězem tohoto dostihu, letos se dokázal umístit třikrát jako třetí. Cipískův synovec ALBERTO (ž. Luka) zatím nepoznal hořkost porážky. Předloni všechny tři starty proměnil ve vítězství, loni neběhal a letos si před měsícem na mostecké dráze připsal další úspěch. GRUP (Sovka) zde byl začátkem května třetí a koncem června dokonce zvítězil a porazil pozdější hvězdu, Moning Leta. Lepšící se WELLDANCER (žk. Váňa ml.) v Pardubicích zvítězil koncem srpna. LONGAR (ž.Stromský) byl nedávno pátý v Poplerově memoriálu. TOMIS (ž.Myška) v červenci vyhrál hlavní dostih ve Světlé Hoře a JACUZZI (ž.Hurt) je vítězem z Koles. Do širšího okruhu favoritů musíme počítat PROFILA (ž.Faltejsek) a překvapit by mohla KORINKA(ž.Andrés), které se letos tolik nedaří na rozdíl od loňského roku. Pole doplňují EOINS PRIDE (Plzák), SHARAZAN (Šimůnek) a VODETA (Novák).

Zajímavé budou i rámcové dostihy, ve kterých startují ze známých jmen například CIPÍS, HARRY THE BEAVER, SANTORI, nebo loňský vítěz pardubického Zlatého pohár, bělouš VULKÁN. V proutkách pro tříleté bude v barvách stáje Wrbna Racing debutoval v USA narozený JAADY. V rovinovém dostihu uvidíme letošní hvězdičku pardubických rámcových rovin DEMINU (ž. Chaloupka).

První dostih bude odstartován již v pravé poledne, ve 12 hodin. V Kavárně Evropa pak budou vyhodnoceny ankety o nejsympatičtějšího jezdce, žokeje a amazonku českých překážkových dostihů a na závodišti Kolesách (18).